שתף קטע נבחר

משפחת מעוז נגד האח הרוצח: "מעשה עוולה"

בתם של נח ונורית מעוז, תמר, יצאה נגד הפרסומים, לפיהם משפחתה תומכת באחיה דניאל החשוד ברצח שלהם. "המשפחה לא תמכה ולא תתמוך לעולם", כתבה בעמוד הפייסבוק שלה

משפחת מעוז מירושלים מתנערת מדניאל , החשוד ברצח ההורים נח ונורית . בהודעה שפרסמה הבוקר (יום ה') בעמוד הפייסבוק שלה, דחתה האחות תמר בתוקף את הפרסומים, לפיהם בני משפחתה תומכים באחיה.

 

הרצח במשפחה - הכתבות האחרונות

 

"אנו רואים בחומרה את דברי הכתב משה נוסבאום, אשר ייחס לנו תמיכה או אהדה לחשוד ברצח הורינו, ללא כל שיחה או בירור העובדות עמנו", כתבה תמר, "אנו מבקשים להביא את הודעתנו בפני הציבור באופן מיידי ולא לגרום למשפחה עוגמת נפש נוספת. המשפחה לא תמכה ולא תתמוך לעולם במי שחשוד במעשה עוולה כגון זה".

 

מתוך עמוד הפייסבוק של תמר מעוז ()
מתוך עמוד הפייסבוק של תמר מעוז
 

תמר (34), לשעבר קפטן נבחרת הנשים בכדורסל וכיום עוזרת מאמן נבחרת הקדטיות, כתבה בעמוד שלה: "אתמול נדהמנו לגלות כי שלושה ימים לפני מעצרו בחר דניאל מעוז להתראיין ולמסור בין היתר דברים בשמנו, וזאת למרות החלטה מפורשת ומשותפת של המשפחה שלא להתראיין. לאורך השבוע האחרון התלבטנו בשאלת התמיכה בדניאל, שהפך באחת מאחינו לחשוד ברצח הורינו".

 

עוד בערוץ החדשות:

 

היא הדגישה כי בני המשפחה החליטו להפסיק לאלתר את הסיוע לאחיה במימון המשפט. "לאור התפתחות החקירה ולאור הממצאים שהובאו בפנינו ופסיקת השופט על הארכת המעצר שלו, החלטנו כי התמיכה שניתנה על-ידינו למימון עלויות הגנתו תיפסק באופן מיידי ואף מסרנו על כך הודעה לעורך דינו".

 

דניאל הוריו ביום חתונתו. "מעשה עוולה" (צילום: ידיעות אחרונות) ()
דניאל הוריו ביום חתונתו. "מעשה עוולה" (צילום: ידיעות אחרונות)

 

היא הוסיפה: "חשוב לנו להבהיר כי נוכחותנו באולם הדיונים הייתה על מנת לקבל תמונה מלאה על התקדמות החקירה וההליך המשפטי בטרגדיה הנוראית שהפכה את עולמנו, ולא משום סיבה אחרת".

 

אתמול הותר לפרסום כי דניאל מעוז (28) נעצר בחשד שרצח את הוריו, נח (64) ונורית (60) בביתם שבירושלים, לפני מעט יותר מחודש. לפי החשד, הוא שיסף את גרונו של אביו ולאחר מכן דקר למוות את אמו ובהמשך ניסה להעלים את הראיות. במשטרה אמרו כי התמכר להימורים ונכנס לחובות כבדים.

 

דניאל משמאל עם אחיו התאום ניר. "טרגדיה נוראית שהפכה את עולמנו" (צילום: אלכס קולומויסקי, ידיעות אחרונות) (צילום אלכס קולומויסקי) (צילום אלכס קולומויסקי)
דניאל משמאל עם אחיו התאום ניר. "טרגדיה נוראית שהפכה את עולמנו" (צילום: אלכס קולומויסקי, ידיעות אחרונות)

 

במהלך החקירה, לאחר בדיקת מעבדת הזיהוי הפלילי של המטה הארצי ובדיקות טכנולוגיות של חשודים פוטנציאליים, התמקד החשד העיקרי בבנם של בני הזוג, דניאל. הצוות החל לבדוק את האליבי שלו ואת סדר היום שלו ביום הרצח וגילה, בין היתר, כי בשעה 01:00 הוא נפגש עם חבורת מהמרים בתל-אביב כשהוא מזיע ועצבני, עם פצע חיתוך מדמם מספר כתמי דם על חולצתו.

 

אותם מהמרים סיפרו למשטרה כי הוא שאל אותם שאלות מחשידות, וניסה לברר אם ניתן לאכן מקום הימצאו של אדם על פי הטלפון הסלולרי שלו. ראיות נוספות שהיו בידי המשטרה, אותן סירבה לפרסם, הביאו להחלטה לעצרו בחשד לרצח הוריו.

 

דניאל מעוז מובא להארכת מעצר. הסתבך בהימורים (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
דניאל מעוז מובא להארכת מעצר. הסתבך בהימורים(צילום: אוהד צויגנברג)

 

בחקירתו, שינה מעוז את גרסאותיו מספר פעמים, בהתאם לראיות עמן עומת. בתחילה טען כי כלל לא היה בירושלים בליל הרצח, לאחר מכן שהיה בשכונת הוריו, אך לא בדירתם ולבסוף סיפר כי הגיע להורים, אכל עמם ארוחת ערב, צפה בטלוויזיה, שוחח עם אביו, וכשאמו הלכה לישון, הוא נכנס לשירותים וגילה בצאתו שאלמוני נכנס לדירה ודקר את הוריו בסכין. תחילה קפא ולא עשה דבר, ולאחר מכן, לטענתו, התנפל על הרוצח, ונפצע בזמן שנאבקו. הוא אף העביר תיאור של הרוצח

הנמלט.

 

מעוז הוסיף כי חשש שיקשרו אותו לרצח ולכן טשטש ראיות, שלף את הסכין מגופת אביו, שטף אותה ונסע לתל-אביב. כלי הרצח לא נמצא. לדבריו, זרק אותו בפח ציבורי בעיר, שמפונה כמעט מדי יום. לאחר מכן פגש את חבורת המהמרים. לפי החשד, הוא חזר לזירת הרצח פעמיים באותו לילה, שפך נוזל ניקוי וטשטש את הזירה באמצעים נוספים, לקח 2,000 שקל מארנקו של אביו וחזר לתל-אביב.

 

"מדובר במהמר כפייתי שהיה חייב מאות אלפי שקלים לבנקים ואנשים פרטיים. נתח משמעותי מהירושה אמור היה להגיע לכיסו, לכן תיכנן וביצע את הרצח", ספר מפקד ימ"ר ירושלים, ניצב-משנה שמשון נחום, "הוא לא הודה, אך התשתית הראייתית והראיות הנסיבתיות מובילות למסקנה חד-משמעית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דניאל עם אמו נורית
תמר מעוז. "המשפחה לא תתמוך לעולם"
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים