שתף קטע נבחר

החלום שגרר אישום: נדחה ערעור האב שאנס בתו

שנים הדחיקה בתו של גבר מהמרכז את האונס והמעשים המגונים שביצע בה כשהייתה ילדה, עד שבגיל 22 הם עלו בחלומה. הוא הורשע ונידון ל-12 שנות מאסר, אך ערער וטען שהזיכרון תעתע בה. בית המשפט פסק שוב פה אחד: הוא אשם

בית המשפט המחוזי בתל-אביב דחה את ערעורו של אב מהמרכז שהורשע באונס בתו ובביצוע מעשים מגונים בה בעת שהייתה ילדה. האב הורשע באותו בית משפט לפני ארבע שנים, ונידון ל-12 שנות מאסר. בתו, שלפי כתב האישום המקורי הותקפה על-ידיו מאז הייתה בת שלוש ועד שמלאו לה 11, התלוננה אחרי שבגיל 22 עלה בה זכרון האונס והמעשים המגונים בחלום שחלמה בשנתה.

 

עוד בחדשות היום:

 

הנאנסת בת 35 כיום. גם אחרי שחלמה את החלום בגיל 22, עברו עוד ארבע שנים עד שהתלוננה נגד אביה במשטרה, והגישה נגדו תביעה אזרחית בסך חמישה מיליון שקלים. בשל התיישנות המעשים, בסופו של דבר יוחסו לאב רק המעשים שביצע בבתו כשהייתה בת 10-11. הוא הכחיש את הדברים, וטען בין השאר כי המניע של בתו בתלונתה הוא כלכלי.

 

סנגוריו של האב טענו כי מדובר ב"זיכרון מושתל" של הבת וכי אין בו שמץ של אמת. בשנת 2007 הרשיע בית המשפט המחוזי בתל-אביב את האיש, ומלבד 12 שנות המאסר הוטל על האב גם לפצות את בתו ב-228 אלף שקלים. הוא ערער לבית המשפט העליון בשל המורכבות של שאלת הזיכרון של הבת שעלתה בתיק. הצדדים הסכימו להחזיר את התיק לדיון בבית המשפט המחוזי בתל-אביב, כדי שזה יקבל חוות דעת ממומחים הן מצד התביעה והן מצד ההגנה.

 

אתמול הורשע האיש פה אחד, כשאפילו השופטת יהודית אמסטרדם, שהייתה בדעת מיעוט כשבית הדין הרשיע אותו ב-2007, הצטרפה הפעם לשופטים הסבורים כי הוא אשם. "המומחים ציינו כי תגובה אופיינית לזיכרון שווא כזה שאין בו ממש

היא בין אדישות לתגובה רגשית קלה, ואילו במקרה שלנו תגובתה הנפשית של המתלוננת הייתה חריפה וקיצונית", כתבו השופטים. אב בית הדין היה השופט צבי גורפינקל, ובצוות השופטים ישב גם השופט ד"ר קובי ורדי.

 

השופטים ציינו כי בתו של האנס אמרה: "הרגשתי כאילו המוח שלי מתפוצץ, הרגשתי שאני כאילו מאבדת שפיות. הרגשתי שאני רוצה לקחת סכין ולחתוך את הוורידים, לחתוך את העור מעליי". המומחים קבעו כי מדובר בפתיחת "הסכר הנפשי": "חומרים שהיו עד כה מנותקים כמעט לגמרי מהתודעה הפכו לנגישים להכרה, והחל להתפתח תהליך של היזכרות שהתקדם לאורך ציר זמן". התובעות בתיק היו עורכות הדין פיה גלבר ומורן לביא מפרקליטות מחוז ת"א-פלילי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התגובה הרגשית הקשה של הבת לא השאירה לשופטים מקום לספק
צילום: index open
מומלצים