שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  מי יזם עצומה נגד העיצומים במזרחי-טפחות?

  עובדים בבנק טוענים כי ההנהלה מכריחה אותם לחתום על עצומה נגד העיצומים של עובדי חברת המחשוב של הבנק, בטענה כי עיצומים אלה מקשים על העבודה השוטפת בסניפים. ההנהלה: הטענות הזויות, אנו לא כותבים עצומות

  עובדים בבנק מזרחי-טפחות טוענים כי הנהלת הבנק, בצעד יזום, מנסה להסית את העובדים כנגד עמיתיהם עובדי חברת המחשוב "מחיש" הנוקטים בעיצומים. לטענתם, במסגרת זו מכריחה ההנהלה את עובדי מזרחי טפחות לחתום על עצומת מחאה נגד עובדי מחיש.

   

   

  לטענת ארגון עובדי הבנק, נאמר לעובדים כי החתימה על העצומה היא חובה ומי שלא יחתום עליה עלול להיפגע. בעצומה שהגיעה לידי ynet נכתב כי "השיבושים המכוונים ודחיית ביצוען של עבודות תשתית חיוניות, פוגעים בנו וביכולת התפקוד שלנו. וכמובן משליכים ישירות על טיב השירות המוענק ללקוחות".

   

  250 עובדי חברת מחיש, חברת שירותי המחשוב של בנק מזרחי-טפחות, הנמצאת בבעלות הבנק, נמצאים בסכסוך מתמשך של יותר משנה מול הנהלת הבנק, על רקע דרישה לשיפור בתנאי השכר ומעבר החברה מתל אביב ללוד.

   

  "מיד הם היוודע דבר ההחתמה פנינו למנהלת אגף משאבי אנוש בדרישה לחדול מההחתמה ולהוציא לאלתר מסר חד משמעי למנהלי הסניפים לפיו עליהם להפסיק לאלתר להחתים את העובדים על המסמך", כותב דני דהן, מזכיר ארגון עובדי הבנק. "פעולה זו הינה בלתי חוקית, בלתי מוסרית ובלתי מתקבלת על הדעת".

   

  העובדים מחוייבים לשקט תעשייתי

  מהנהלת הבנק נמסר בתגובה: "טענותיו של מר דהן, שכלל לא ברור בשם מי הוא מדבר ואת מי הוא מייצג, לא פחות מהזויות וחסרות שחר. הנהלת הבנק לא כותבת עצומות, לא מפיצה אותן וגם לא מחתימה עובדים עליהן. ככל שעצומה שכזו אכן קיימת, ואיננה פרי דמיונו, יואיל נא וישאל את עצמו מדוע עובדים בבנק נוקטים עמדה עצמאית, במנותק מתכתיבי הוועד, ולא בפעם הראשונה.

   

  "טענות עובדים בבנק על הנזק שעושים עיצומיהם של עובדי מחיש, המבקשים להשיג לעצמם תנאים עודפים כתנאי להסכמתם לעבור לבניין הבנק בלוד, נשמעות במסדרונות הבנק כבר חודשים ארוכים. מוזר ותמוה, שדווקא הוועד, שאמור להיות קשוב לרחשי ליבם של העובדים אותם הוא מתיימר לייצג, מתעלם מטענות הגונות והגיוניות אלו ומעדיף לתמוך במי שמנסים לסחוט לעצמם הטבות חריגות, על גבם של עובדי הבנק.

   

  "יודגש, כי במזרחי-טפחות קיים מזה שנים הסכם עבודה המבטיח שקט תעשייתי לשנים הבאות, ואין בידי אף עסקן היכולת להפר או לשבש את שגרת העבודה בבנק".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים