שתף קטע נבחר

שופטת למשטרה: עצרתם אנס? איפה הראיות?

צעירה התלוננה כי החבר שלה אנס אותה השבוע. החשוד טען בחקירה כי היא נקמה בו והציג ראיות מפייסבוק ומהנייד. אבל המשטרה לא הציגה את כל חומר החקירה לשופטת

האם המשטרה העלימה ראיות מבית המשפט? שופטת בבית המשפט השלום בפתח-תקווה מתחה ביקורת על המשטרה, במהלך דיון בהארכת מעצרו של גבר שנעצר בחשד שאנס את חברתו. השופטת, שהורתה לשחרר את האיש למעצר בית, אמרה: "המשטרה לא מצאה לנכון להציג בפניי הודעות אלו ובכך יש לפגוע ביכולתי לבחון את התשתית הראייתית נגד החשוד".

 

עוד במשפט ופלילים:

רוצח שלושת ילדיו: רוצה כרית, גבינה וסיגריות

חשד: עובד סוציאלי ביצע מעשים מגונים בנער

החלום שגרר אישום: נדחה ערעור האב שאנס בתו

 

לפני כשבוע התלוננה הצעירה במשטרה כפר-סבא כי החבר שלה, צעיר מהוד-השרון, אנס אותה, איים עליה וגם היכה אותה. בעקבות התלונה נפתחה חקירה והחשוד נעצר.

 

בחקירה הכחיש החשוד בתוקף את המיוחס לה וטען כי מדובר בעלילה. הוא סיפר כי חברתו גילתה כ הוא בוגד בה ולכן התלוננה במשטרה, על-מנת לנקום בו. החשוד טען בחקירה כי הוא וחברתו קיימו באותו היום שלוש פעמים יחסי מין. לדבריו, לאחר מכן היא שלחה לו הודעות בפייסבוק ולטלפון הנייד - בהן כתבה כמה היא אוהבת אותו. הוא הוסיף כי לאחר שנתגלה לחברה כי הוא בגד בה, היא תקפה אותו וגם דקרה אותו.

 

טענותיו של החשוד לא עזרו לו והוא הובא לבית משפט השלום בפתח תקווה, שם ביקש נציג המשטרה להאריך את מעצרו בארבעה ימים. במהלך הדיון עלו טענותיו של החשוד על ההודעות שקיבל מחברתו. השופטת חנה קיציס, שדנה בבקשה, שמה לב כי הטענות שהועלו בדיון אינן מופיעות בבקשת המשטרה.

 

בהחלטה מתחה השופטת ביקורת על המשטרה: "המכשיר נתפס על ידי המשטרה, החשוד חתם על הסכמה לתפיסת המכשיר וחדירה לחומר המאוחסן. על אף זאת לא מצאה לנכון המשטרה להציג

 בפני הודעות אלו ובכך יש לפגוע ביכולתי לבחון התשתית הראייתית נגד החשוד". השופטת הוסיפה וקבעה "אני מסתמכת על תוכן ההודעות שמופיעות בחקירות החשוד ונראה בעיניי כי תוכנן של הודעות אלו מפחית בצורה ניכרת את עוצמת הראיות נגד החשוד".

 

השופטת דחתה את בקשת המשטרה להאריך את מעצר החשוד בארבעה ימים, וקבעה כי בנסיבות האלו יש להמשיך את החקירה שהחשוד משוחרר למעצר בית למשך שלושה ימים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים