שתף קטע נבחר

החשוד ברצח אביו: "הרגשתי לא טוב ולקחתי סכין"

עלמעיהו ווסה, בן 78 מנתניה, נדקר למוות הבוקר בידי אחד מ-8 בניו, כנראה מעורער בנפשו. "אני לא יודע איך להגיד לבתי שדוד שלה רצח את סבא", סיפר הבן הבכור

"כל הלילה יצאתי מהבית וחזרתי, יצאתי מהבית וחזרתי, הרגשתי לא טוב. בבוקר כשנכנסתי לבית לא הצלחתי להשתלט על הראש שלי, לקחתי סכין ורצחתי את אבא שלי". כך תיאר תושב נתניה, בן 27, בפני חוקרי המשטרה כיצד דקר למוות הבוקר (שבת) את אביו, עלמעיהו ווסה, בן 78, בביתם. בינתיים, מנסים בני המשפחה לעכל ולהתמודד עם האסון והטרגדיה שפקדו אותם.

 

רצח במשפחה - כותרות נוספות ב-ynet

 

הרצח התרחש סמוך לשעה 07:00. לפי החשד, הבן, אחד מתוך שמונת האחים, לקח סכין גדולה ודקר למוות את אביו בחדר השינה בביתם. צוותי מד"א-שרון שהוזעקו למקום, ניסו לבצע בו פעולות החייאה, אך לבסוף נאלצו לקבוע את מותו.

 

מפנים את גופת הנרצח. "היו צעקות חזקות ומחרידות" (צילום: ג'ורג' גינסברג) (צילום: ג'ורג' גינסברג)
מפנים את גופת הנרצח. "היו צעקות חזקות ומחרידות"(צילום: ג'ורג' גינסברג)
 

כוחות המשטרה עצרו את החשוד ובערב בית משפט השלום בראשון לציון האריך את מעצרו בשישה ימים. "היו צעקות מחרידות", סיפרה אחת השכנות ל-ynet, "לא הבנו מה קרה, הצעקות היו בשפה האתיופית. אני לא מבינה אתיופית אבל הצעקות היו מאד חזקות ומחרידות. לאחר מספר דקות הבנו את גודל הטרגדיה".

 

עוד בערוץ החדשות:

 

מבדיקות ראשוניות עולה כי הבן מעורער בנפשו ובחקירתו במשטרה הודה שרצח את אביו. גורם במשטרה העריך כי החשוד יישלח להסתכלות פסיכיאטרית על מנת לבדוק את מצבו הנפשי ואם הוא כשיר לעמוד לדין. כמו כן, במסגרת החקירה התברר כי בבוקר הבחינה האם בסערת הרגשות בה היה שרוי בנה. היא יצאה מהבית והזעיקה את אחיו כדי שיעזרו לה להרגיע אותו, אך כשחזרה פנימה כבר היה מאוחר מדי – בעלה דימם למוות כתוצאה מדקירות הסכין.

 

"הילדה כל הזמן שואלת מתי הולכים לסבא", סיפר בעצב הבן הבכור של הנרצח, אלי, "קשה לנו לעכל את מה שקרה. אנחנו לא מאמינים שהוא עשה את זה במודע".

 

"אחי לא ישרוד, הוא יפגע בעצמו"

אלי גם סיפר על התחושה הקשה מכך שאביו נרצח דווקא על-ידי אחד מבניו: "קשה לנו בלב, אנחנו כועסים עליו. זה אבא שהיה אבא טוב לכולם, דואג לילדים, לנכדים. את הבת שלי הוא אהב מאוד והיא אהבה אותו. כל היום היא שואלת אותי מתי הולכים לבקר את סבא, אני לא יודע איך להגיד לה שסבא נרצח על-ידי הדוד שלה".

 

כוחות משטרה בזירת הרצח. "לקחתי סכין ורצחתי את אבא שלי" (צילום: ג'ורג' גינסברג) (צילום: ג'ורג' גינסברג)
כוחות משטרה בזירת הרצח. "לקחתי סכין ורצחתי את אבא שלי"(צילום: ג'ורג' גינסברג)
 

בצל הכעס, בני משפחת ווסה מנסים להבין מה גרם לאחיהם לרצוח את אביהם. "קשה להאמין שרק לפני מספר שבועות אבא היה מאושפז בבית חולים אחרי ניתוח לב ואחי לא הפסיק לבכות ולדאוג לו ולא עזב את בית החולים. הוא היה כל הזמן ליד מיטתו, טיפל בו וסעד אותו. איך הוא מסוגל לעשות דבר כזה? אנחנו לא מאמינים שהוא עשה את זה בכוונה", אמר הבן הבכור.

 

כעת, בעקבות המעשה הנורא חוששים בני המשפחה שהאח החשוד ישים קץ לחייו. "אנחנו חושבים שהוא ביצע את זה בגלל השפעת הכדורים שהוא לוקח לאחר שהיה מאושפז בבית חולים פסיכיאטרי", סיפר האח הגדול, "אני מכיר את אחי ועכשיו לאחר שיעכל ויבין מה עשה - הוא לא ישרוד, הוא יפגע בעצמו, הוא יתאבד".

 

לפני כחצי שנה שוחרר הבן החשוד מבית החולים הפסיכיאטרי. מאז, הגיע מדי פעם לבדיקות מעקב. "אני מכיר את אחי טוב וכל פעם כשראיתי משהו חריג בהתנהגות שלו, ידעתי שמשהו לא בסדר. אתמול היינו כל המשפחה ביחד בארוחת שבת. אחי היה בחדר, דיברתי איתו והוא אמר שהכל בסדר, כלום לא נראה לנו מוזר או חשוד".

 

עלמעיהו עלה לארץ יחד עם בני משפחתו דרך סודן. בהמשך הוא חזר לשם, רק כדי לעזור ליהודים נוספים לעלות ארצה.  "הוא לא דאג רק לנו, הוא דאג למי שברח דרך סודן", סיפר אלי, "גם אחרי שעלינו הוא דאג לאלו שהיו בדרך וחזר לסודן על מנת לסייע ליהודים לעלות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה: ג'ורג' גינסברג
עלמעיהו ווסה. "חזר לסודן כדי לסייע ליהודים"
צילום רפרודוקציה: ג'ורג' גינסברג
מומלצים