שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  זבל מציף את ג'סר א-זרקא: "חיינו בלתי נסבלים"

  במועצה המקומית טוענים כי התושבים לא משלמים ארנונה. בינתיים, הרחובות מטונפים, עכברים ונחשים מתרוצצים סמוך לבתים והריח משתלט על היישוב. "הילדים חלו בגלל זיהום"

  טינופת, ריח מסריח, נחשים ועכברים - כבר יותר משנה סובלים תושבי ג'סר א-זרקא מהתפשטות הררי זבל ביישובם בשל הגרעון המצטבר במועצה, שלא אוספת את האשפה מהרחובות. "אנחנו לא ישנים כל הלילה בגלל הריח, לא יכולים לפתוח חלונות ודלתות, והילדים חלו בגל הזיהום", סיפרה תושבת היישוב ל-ynet.

   

  הזנחה ומצוקה - כותרות אחרונות ב-ynet: 

   

  עוד בערוץ החדשות :

   

  "כל מכולות הפסולת התמלאו ולא נשאר לנו מקום לשפוך את הזבל", אמר ל-ynet מוחסן ג'ורבאן, המתגורר ביישוב. "אנחנו נושמים ריחות מסריחים ובתינו הפכו להיות כמו כלא מהזבל סביבנו. הנחשים והעקרבים זוחלים ועכברים מסתובבים בין ערימות הזבל וקרוב לבתינו. חיינו בלתי נסבלים". ג'ורבאן סיפר כי כדי להיפטר מהזבל המציף את הרחובות, נאלצים התושבים לשרוף אותו. "אנו פונים למועצה המקומית להציל אותנו מהסכנה הזאת", אמר.

   

  רחובות ג'סר א-זרקא. "לא ישנים בלילה" ()
  רחובות ג'סר א-זרקא. "לא ישנים בלילה"
   

  תושבת אחרת ביישוב התלוננה כי "אי אפשר להמשיך להתגורר בשכונה מלאה בזבל. משפחתי לא ישנה כל הלילה בשל הריחות. אנחנו לא יכולים לפתוח חלונות ודלתות, ושניים מילדיי חלו עקב הסביבה המזוהמת".

   

  רסמי עמאש, המתגורר אף הוא ביישוב, אמר ל-ynet כי "אנחנו חיים במצב קטסטרופלי בשל הזבל וזה משפיע על ילדינו, שלא מצליחים להכין את עצמם לבית הספר ולא מוצאים מקום לשחק בו. הרבה פעמים אנחנו נוסעים לאכול בחוץ, בגלל שהריח בבית הפך לבלתי נסבל".

   

  ערימות האשפה ביישוב. "התושבים אשמים" ()
  ערימות האשפה ביישוב. "התושבים אשמים"

   

  לעומתם, האשים סאמי עלי את שכניו באחריות למצב, ואמר כי "הם לא שומרים על שטח נקי ורובם מזניחים וזורקים את הזבל ברחובות בלי לדפוק חשבון לתוצאות". לדבריו, חוסר השייכות לכפר הוביל את התושבים "לשפוך זבל

  בשכונות ובין הבתים. המועצה מתקשה לאסוף את הזבל בשל הגירעון, אני פונה לתושבי הכפר לשמור על ניקיון", אמר עלי, תוך שהוא קורא לשכניו לצאת ולנקות באופן קבוצתי את הרחובות.

   

  ראש המועצה, עז אלדין עמאש, האשים אף הוא את התושבים. "כל מי שיש לו ערימת זבל או פסולת, שופך אותו בשכונות או מסביב, דבר המראה לנו את רשלנותם. חשוב לציין שהמועצה נמצאת בגירעון של 120 מיליון שקל, ורק 45% מהתושבים משלמים ארנונה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מיכלי האשפה לא מפונים
  גירעון של המועצה וחסך בתשלומי ארנונה
  מומלצים