שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  למכירה במצב טוב - מודל 84', של המאה ה-19

  המכונית הישנה בעולם שעדיין מסוגלת לנוע בכוחות עצמה - או מדויק יותר, בעזרת קיטור - מוצעת למכירה. שנת הייצור: 1884. מחיר הפתיחה: שני מיליון דולרים ועוד קצת

  שמורה במצב טוב, אבל ממש-ממש ישנה. בית המכירות הפומביות RM, המתמחה במכירת מכוניות קלאסיות, מעמיד למכירה את המכונית הישנה בעולם המורשית לנסיעה על הכביש. מכונית הקיטור "דה דיון-לה מרקיז", שהייתה בבעלות משפחה צרפתית במשך 81 שנים, זכתה בשנת 1997 בתחרות המכוניות הקלאסיות בפבל ביץ', ארה"ב. ב-7 באוקטובר תעמוד המכונית למכירה, כאשר מחיר הפתיחה יעמוד על שני מיליון דולר, בעוד שלפי הערכות, מחיר הקניה יעמוד לבסוף על כ-2.5 מיליון דולר.

   

   

   

  בבית המכירות מציינים כי דה דיון-לה מרקיז השתתפה במירוץ המכוניות הממונעות הראשון בעולם, אשר נערך ב-1887 בצרפת. במירוץ שנערך באזור פריז למרחק של 32 ק"מ, קבעה מכונית הקיטור מהירות ממוצעת של 25.6 קמ"ש, עם מהירות מרבית של קרוב ל-60 קמ"ש. אגב מי שמתכנן לרכוש את המכונית כדאי שייקח בחשבון את צריכת המים הגבוהה - כ-160 ליטרים כדי לנסוע למרחק של כ-32 ק"מ.

  דה דיון, הגרסה המשפחתית (צילום: Gettyimages) (צילום: Gettyimages)
  דה דיון, הגרסה המשפחתית(צילום: Gettyimages)
   

   

  המכונית נקראת על שם הממציא הצרפתי, המרקיז אלברט דה דיון, שהתרשם עמוקות מדגמים מוקטנים של ספינות קיטור אשר גילה בחנות פריזאית קטנה. דה דיון פנה ליצרני דגמי הספינות, ושכר את שירותיהם במטרה לבנות דגמים בגודל טבעי. בתחילה על בסיס כלי רכב בעל שלושה גלגלים, ואחר כך עם ארבעה. בשנת 1889 מחיר דה דיון עם שלושה גלגלים עמד על 2,800 פרנק – 4,400 לדגם בעל ארבעה גלגלים, כאשר שכר עבודה ממוצע באותם ימים עמד על כחמישה פרנק ליום. מאוחר יותר עסק דה דיון גם בפיתוח מתלים, צמיגים ועוד.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  דה דיון. על "הכביש" משנת 1884
  צילום: Gettyimages
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים