שתף קטע נבחר

פרץ נפגש עם יחימוביץ': "עכשיו זה תלוי בך"

יו"ר מפלגת העבודה הטרייה ויריבה המר בפריימריז נפגשו ודנו בעתידם המשותף. "אני בא בידיים נקיות, אצלי אין משחקים", אמר פרץ. "כישוריו ויתרונותיו חיוניים", הצהירה יחימוביץ'

החיוכים שאחרי, או השקט שלפני השחזת הסכינים? יו"ר מפלגת העבודה הטרייה, שלי יחימוביץ', נפגשה היום (יום ג') עם יו"ר העבודה לשעבר, עמיר פרץ, שאותו הביסה בשבוע שעבר, כדי לנסות ולפתוח דף חדש ביחסים העכורים ביניהם. יחימוביץ' תיארה את הפגישה "טובה" והוסיפה שלובנו במהלכה בעיות לאומיות ומטרות משותפות שעומדות כעת בפני מפלגת העבודה. פרץ סיפר ל-ynet כי אמר ליחימוביץ': "אני מצפה לעבודה משותפת על בסיס כנות".

 

מפלגת העבודה - כתבות נוספות ב-ynet:

פרץ: נשאר במפלגה, מושיט יד ליחימוביץ'

יחימוביץ' נגד קדימה: אלטרנטיבה אופוזיציונית

יחימוביץ', לא אצביע בשבילך - אבל אני בעדך / דעה

 

יחימוביץ' ופרץ, היום. סיכמו להיפגש שוב בקרוב (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
יחימוביץ' ופרץ, היום. סיכמו להיפגש שוב בקרוב(צילום: עופר עמרם)

 

"אמרתי לה שאני בא בידיים נקיות. אצלי אין משחקים, אם לא הייתי רוצה, לא הייתי בא", סיפר פרץ. "באתי מתוך רצון לפתוח דף חדש של שיתוף פעולה. עכשיו זה תלוי בך".

 

יחימוביץ' הבהירה לפרץ, פטרונה הפוליטי לשעבר, כי השותפות עימו חשובה לה מאוד וכי כישוריו ויתרונותיו חיוניים להצלחת מפלגת העבודה בהתמודדות עם אתגרים הניצבים בפניה. השניים סיכמו כי ישובו וייפגשו בקרוב.

 

מאוחר יותר נפגשו השניים שוב בהרמת הכוסית של חברי הכנסת והפעילים הבולטים במפלגה. פרץ סיפר על פגישתם אישית והבהיר כי בסיומה הבינו שרב המשותף על המפריד ביניהם. ״נכון שמערכת בחירות יכולה להשאיר פצעים״, אמר פרץ, ״אבל תפקידנו למצוא תרופות מתאימות כדי להגיע חזקים ומלוכדים מול ממשלת הליכוד״.

 

פרץ ליחימוביץ': "עשית צעד מדהים"

פרץ אף הרעיף מחמאות יוצאות דופן על יחימוביץ' כשאמר לה: ״עשית צעד מדהים מאז כניסתך לפוליטיקה. זה לא יכול היה להתקיים מבלי שהיו לך הכישורים הנדרשים לכך״.

 

"אנחנו נהיה החלופה ולא קדימה", יחימוביץ' בהרמת כוסית בבית ברל (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
"אנחנו נהיה החלופה ולא קדימה", יחימוביץ' בהרמת כוסית בבית ברל(צילום: עידו ארז)

 

יחימוביץ' ניצלה את הבמה כדי לעקוץ את מפלגת קדימה. ״הם יהיו חלופה שלטונית? הם שמנהיגים קו ניאו ליברלי בדיוק כמו הליכוד?", תהתה. ״אנחנו נהיה החלופה ולא קדימה. כי לנו יש באמת מה להציע׳״.

 

במהלך הבחירות הפנימיות עקצו השניים זה את זו אינספור פעמים,

ובמפלגה ומחוצה לה חשש כי לא יוכלו לעבוד יחד לאחר הפריימריז. אך פרץ בירך שלשום בכנס פעיליו את יחימוביץ' והבהיר כי הוא ומחנהו "מושיטים לה יד". כעת מנסה יחימוביץ' לאחד את השורות במפלגה ולגבש חזית אחידה של בכיריה.

 

עם זאת, הופעתו של הופעתו של בנימין בן אליעזר בכנס סיכום הבחירות של פרץ ואמירתו "אתה בעצם ניצחת" מעוררת את החשש שבדומה לעבר, גם הפעם ייאלץ יו"ר נבחר במפלגת העבודה להתמודד עם הסכינים המושחזות בצמרת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יחימוביץ' ופרץ. "פגישה טובה"
צילום: עופר עמרם
פרץ. מושיט יד
צילום: עידו ארז
יחימוביץ'. מנסה לגבש חזית אחידה
צילום: מוטי קמחי
בן אליעזר. אין רגע דל
צילום: גיל יוחנן
מומלצים