שתף קטע נבחר

חשד: תקף מינית תלמידים וטען שזה רפלקסולוגיה

המורה מאלעד, שנעצר ושוחרר למעצר בית, חשוד שנהג לנשק את כפות רגליהם של תלמידיו. בחקירה טען שהעניק להם טיפול

המורה ביצע בתלמידיו מעשים מגונים ושילם דמי שתיקה. אלו החשדות נגד מורה לכיתות ד' ו-ה' בבית ספר בעיר אלעד. המורה נעצר ובחקירתו במשטרה טען שבסך הכל העניק לילדים "טיפול רפלקסולוגי". בית המשפט שלח אותו למעצר בית למשך שישה ימים תחת ערבויות כספיות ואסר עליו ליצור קשר עם תלמידים ומורים בבית הספר.

 

תקיפה מינית - כותרות נוספות

 

לפי החשד, המורה נהג להוריד את נעליהם של חלק מתלמידיו, לשחק ברגליהם ואף לנשק אותם. כמה מהתלמידים, שנפלו קורבן למעשיו, סיפרו על כך להוריהם שהתלוננו בפני הנהלת בית הספר.

 

עוד בערוץ החדשות:

 

המורה פוטר מעבודתו ורק כעבור זמן מה פנה מנהל בית הספר להגיש תלונה נגדו. במשטרת ראש העין פתחו בחקירה ובמהלכה התברר שבאחד המקרים סיפר תלמיד להוריו על המעשים שלכאורה ביצע בו המורה. ההורים לא התלוננו במשטרה ובמקום זאת פנו למורה, שהבטיח לפצות אותם ב-15 אלף שקל.

 

בנוסף התברר בחקירה כי המורה שב לעבוד עם ילדים בבית ספר אחר בעיר. אתמול הוא נעצר והודה במעשים, אך טען שלא הייתה לו שום כוונה מינית. "עשיתי זאת כאקט של רצון להראות לתלמיד שאני מעריך אותו", אמר המורה לחוקרים, "אני יודע שההתנהגות הזאת אינה נורמטיבית והזויה".

 

החשוד הובא לבית משפט השלום בפתח-תקווה והמשטרה ביקשה להאריך את מעצרו בארבעה ימים על מנת שתוכל להמשיך בחקירה ולגבות עדויות מהתלמידים. נציג המשטרה אמר בדיון כי ההודאה שמסר המורה מעידה על רמת המסוכנות הנשקפת ממנו.

 

בקהילה מכירים את החשדות זמן רב 

בדיון בבית המשפט, דחה נציג המשטרה את טענת החשוד, לפיה לא היתה לו כוונה מינית כשנגע בכפות רגליהם של תלמידיו: "מדובר באקט שיש לו קונוטציה מינית, סוג של 'פטיש' אהבת רגליים", אמר השוטר, "הסוג של הסטייה הזאת ידוע ומוכר, רק שפה היא בוצעה ללא הסכמה וכלפי קטינים". הוא גם ציין שמנהל בית הספר ייחקר מדוע לקח לו זמן רב לדווח על החשדות מאז שהתעוררו והסתפק בפיטוריו של המורה.

 

מנגד, טען סנגורו של המורה שמעשיו אינם פליליים ועל המשטרה להוכיח שהם נעשו כדי להגיע לסיפוק מיני. לדבריו, המעשים נועדו כדי להרגיע את התלמידים ומרשו השתמש בטכניקות של טיפול רפלקסולוגי. "גם אם לאדם מן הישוב זה נשמע מוזר או בסימן שאלה, עדיין לדעתי לא מתקיימת עבירה ואם תתקיים עבירה, בסופו של דבר מדובר במעשים במדרג הנמוך ביותר".

 

הסנגור גם ביקש להוציא צו איסור פרסום על הפרשה בטענה שמרשו אב לילדים ומורה מכובד ואף גילה כי בקהילתו מכירים את החשדות זמן רב. המשטרה התנגדה וטענה שדווקא פרסום יביא לאיתור מתלוננים נוספים.

 

לבסוף דחתה השופטת חנה קיציס את הבקשה לאסור את הפרסום: "מאחר ועל-פי דברי הסנגור, החשדות המיוחסים לחשוד ידועים ומפורסמים בקהילתו ובאיזון בין זכות הציבור לדעת ובקידום החקירה, אני דוחה את הבקשה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילוסטרציה. "להראות לתלמיד שאני מעריך אותו"
צילום: Shutterstock
מומלצים