שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  כתובות "תג מחיר" ועצים כרותים מדרום לחברון

  "תג מחיר חלחול" נכתב על אבן ליד העצים שנגדעו, פחות משבוע לאחר רצח אב ובנו מקריית ארבע בסמוך לחלחול. החקלאי הפלסטיני שמצא את ההשחתה: יצאנו לצעדת מחאה

  כ-45 עצי זית הושחתו בחלקה פלסטינית סמוך למאחז מצפה אשתמוע שבאזור חברון. במקום נמצא הבוקר (יום ה') סלע שעליו רוססה הכתובת "תג מחיר חלחול" וכן מגן דוד. כוחות צה"ל איתרו עקבות המובילות למאחז.

   

  החקלאי מוסא סמאמרה מצא את העצים שנגדעו והעריך בשיחה עם ynet שההשחתה בוצעה לפני יומיים - אז היה במקום בפעם האחרונה. "חלק מהעצים בני 10 שנים וחלקם בני 15 שנה", אמר.

   

  הכתובת על הסלע. "תג מחיר חלחול" (צילום: נסר אל נוואג'עה, בצלם) (צילום: נסר אל נוואג'עה, בצלם)
  הכתובת על הסלע. "תג מחיר חלחול"(צילום: נסר אל נוואג'עה, בצלם)

   

  לדבריו, הוא מיד יצר קשר עם מנהלת הקישור הישראלית. "אחרי שהודעתי להם בטלפון הגיעו לחלקה כוחות צבא, משטרה וגששים. הם צילמו את העצים ואת הכתובות וסרקו את השטח כדי לחפש עקבות". סמאמרה סיפר כי למקום הגיעו גם תלמידי בתי הספר באזור ופתחו בתהלוכת מחאה שבה השתתפו 150 איש.  

   

  המקרה מתרחש לא הרחק מהאזור שבו נרצחו ביום שישי תושב קריית ארבע אשר פלמר ובנו התינוק יונתן. אבן הושלכה לעבר רכבם שהתהפך בצד הכביש ליד חלחול. בתחילה העריכו במשטרה ובצה"ל שהייתה זו תאונת דרכים,

   אולם יומיים אחר-כך התהפכה התמונה והגורמים הרשמיים הודו שמדובר בפיגוע, מה שהוביל לטענות קשות מצד מתנחלים על טיוח והסתרה.

   

  גם בתחילת השבוע הושחתו עצים של פלסטינים, בחלקה השני של הגדה המערבית. משטרת מחוז ש"י פתחה בחקירה, לאחר שפלסטינים התלוננו על כך שמתנחלים כרתו כמאה עצי זית בכפר דומא, דרומית לשכם.

   

  לפני כשלושה שבועות רוססו כתובות "תג מחיר" וקריאה לרצח בבית פעילה בארגון "שלום עכשיו" בירושלים, אחרי כמה הצתות במסגדים ושל כלי רכב בכפרים ביהודה ושומרון.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  העצים הכרותים. "חלקם בני 15 שנה"
  צילום: נסר אל נוואג'עה, בצלם
  מומלצים