שתף קטע נבחר

אובמה בירך על החיסול בתימן: מכה לאל-קאעידה

אנואר אל-אוולקי, בכיר באל-קאעידה שנולד בארה"ב, נהרג בתקיפה אווירית בתימן. אובמה בירך על החיסול ואמר כי מדובר ב"אבן דרך נוספת" בדרך להבסת ארגון הטרור

נשיא ארה"ב, ברק אובמה, בירך הערב (יום ו') על חיסולו של אנואר אל-אוולקי, ממנהיגי אל-קאעידה בתימן. לדבריו, מדובר ב"אבן דרך נוספת" בדרך להבסת ארגון הטרור העולמי.

 

עוד בחדשות:

מרקל נזפה ברה"מ: הבנייה בי-ם מעלה ספקות

נאבק לבד בחוטפים: הגיבור הישראלי ב-11/9

 

אוולקי, יליד ארה"ב שהוגדר על-ידי המודיעין האמריקני כמנהל המבצעים החיצוניים של אל-קאעידה בתימן, חוסל בתקיפה אווירית של ה-CIA בעיירה נידחת בתימן.

 

"מותו של אוולקי מהווה מכה משמעותית לשלוחה הכי פעילה של אל-קאעידה", אמר אובמה, שהכתיר את החיסול כהצלחה נוספת של ארה"ב אחרי חיסולו של מנהיג אל-קאעידה אוסמה בן-לאדן. 

 

אובמה, שדיבר בטקס השבעתו של המפקד החדש של המטות המשולבים של צבא ארה"ב, ציין כי מדובר בעוד הוכחה לכך שאנשי אל-קאעידה לא ימצאו נמל מבטחים. עם זאת, הוא הודה שארגון הטרור בחצי האי ערב עדין מהווה איום, למרות שנחלש.

 

"מדובר בטרוריסט שבמשך השנים לא הסתפק בתעמולה, אלא הפך לדמות מבצעית שנהייתה יותר ויותר מרוכזת בתכנון וביצוע של פיגועים נגד ארצות הברית ובנות בריתנו", אמר גורם ביטחוני בכיר

בארה"ב על אוולקי, "מדובר באדם רע מאוד שהיה לו יום מאוד גרוע". 

 

ב-2009 אוולקי היה מעורב בשתי תקריות חמורות. החוקרים האמריקנים גילו כי הוא היה בקשר עם נידאל מליק חסן, קצין בצבא ארה"ב שפתח באש לעבר חבריו בבסיס. בארה"ב מאמינים גם כי הוא היה בקשר עם המחבל שניסה בחג המולד לפוצץ מטוס שהיה בדרכו מהולנד לניו יורק. בממשל האמריקני טוענים כי באוקטובר 2010, אוולקי היה מעורב בניסיון הכושל לפוצץ מטוס מטען אמריקני.

 

גורמים בארה"ב ובתימן אמרו כי בתקיפה בה חוסל אוולקי נהרג פעיל נוסף של אל-קאעידה, סמיר חאן. לדברי גורם אמריקני, חאן היה העורך של "השראה" - מגזין שהפך לאמצעי התעמולה העיקרי של אל-קאעידה בשפה האנגלית. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אובמה. מודה שהסכנה עדיין קיימת
צילום: MCT
"אדם רע מאוד". אל-אוולקי
צילום: AFP
מומלצים