שתף קטע נבחר

אלמנת חשין העידה: "מחכה יום יום שתחזור"

בשלב הטיעונים לעונשו של טל מור, שדרס למוות את שניאור חשין, סיפרה האלמנה דנית: "נותרנו שבורים, כלום לא אותו דבר. יום יום אני מחכה שתיכנס בדלת". חבר משפחתו של מור העיד לטובתו: "לא ראיתי אותו שותה יותר מכוסית יין"

אלמנתו של שניאור חשין, שנדרס למוות על-ידי טל מור, העידה היום (ג') בבית המשפט המחוזי בפתח-תקווה במסגרת שלב הטיעונים לעונשו של מור. "מזוג מאושר עם חלומות ותוכניות, הפכתי לאלמנה ואם לשני יתומים שעלו לכיתה א' ועוד ילד בן 11", אמרה דנית חשין בדמעות. התובע, אביב שרון, ביקש להחמיר בעונשו של מור, תוך שהוא מזכיר כי העונש המרבי על הריגה הוא 20 שנה. הוא הזכיר גם את עונשו של שי סימון, שדרס והפקיר את מיטל אהרונסון ונידון ל-14 שנות מאסר.

 

"בלתי אפשרי עבורי לתאר את התהפוכות שעברנו. נותרנו פגועים שבורים... שום דבר לא אותו דבר, אין בכוחנו להשלים עם הפרידה משניאור. איננו יודעים אם נוכל אי פעם. הוא היה איש מיוחד, איש ספר, בעל מוסר עבודה גבוה, בעל חוש צדק מפותח, ממובילי מאבק הקישון", אמרה דנית חשין. "שניאור היה מלא חיים, וביקש למלאם בעשייה אינסופית. ספורטאי בלב ובנשמה. איש אוהב משפחתו וחבריו, ואדם - פשוטו כמשמעו".

 

בית המשפט המחוזי בפתח-תקווה הרשיע את טל מור בשבוע שעבר בהריגתו של רוכב האופניים חשין, בן 40 במותו, לפני שנה ושלושה חודשים. הוא הורשע כי פגע בו בעודו נוהג תחת השפעת סמים ואלכוהול, וכי אחרי הפגיעה הפקיר אותו ולא הגיש לו סיוע. "אינני נותן בו אמון בצורה נחרצת. הסברו הוא מופרך וילדותי", קבע השופט זכריה כספי.

 

טל מור בבית המשפט. "אוהב לעזור לזולת" (צילום: מוטי קמחי ) (צילום: מוטי קמחי )
טל מור בבית המשפט. "אוהב לעזור לזולת"(צילום: מוטי קמחי )

 

דנית חשין סיפרה בעדותה היום כיצד עלתה לקברו של בעלה עם ילדיהם כדי לחגוג לו יום הולדת. "שניאור שלי, 365 יום כבר אבא לא כאן, אמר לי איתמר כשבאנו לקבר. יום-יום אני מצפה לראות אותך נכנס בדלת. זו הייתה שנה של כל כך הרבה אין וריק ולבד. שנה של הבנה שהכאב והבדידות לעולם יהיו כבר חלק ממני ומהילדים. שנה שמורכבת מרגעים של ים של חוסר אונים וחוסר ודאות. שנה שבה חגגתי יום הולדת 40 ו-15 שנות נישואים לבד".

 

"אני בוכה על המשפחה שלנו", הוסיפה, "על אבא שרק רצה להגיע בשלום הביתה. אתה תמיד תהיה אבא שלנו. תמיד תישאר אהבת חיי. אתה אבא יחיד ומיוחד שאהב אותם רק בגלל שהיו שלו".

 

אליהו יצחקי, אלוף משנה במילואים וקרוב משפחתו של טל מור, הגיע להעיד לטובתו. "אני אדם פשוט ואני כאן כדי לספר

עד כמה אני מכיר את המשפחה ואת טל. אני מכיר את טל מיום שנולד. בכל הפגישות שלי ראיתי ילד חמודות, מוסיקאי שאוהב לעזור לזולת. פעיל בכל מיני דברים חברתיים", אמר.

 

"בזמן שהסבתא הייתה בחיים היו מפגשים והייתה וודקה על השולחן",סיפר בהתייחס לטענה כי מור נהג כשהוא תחת השפעת אלכוהול, "ואת טל לא ראיתי שותה אף פעם. ראיתי אותו לוגם כוסית יין. הוכיתי בהלם כשקראתי ושמעתי על כל מיני דברים שהתרחשו ועל האסון הזה".

 

במהלך הדיון ביקשה התביעה להחמיר בעונשו של טל מור, והתובע, אביב שרון, הביא פסיקות שונות שמצדיקות זאת, בהן זו הנוגעת לשי סימון מפרשת הדריסה של מיטל אהרונסון בתל-אביב ב-2008. שרון אמר כי טל מור אינו נאשם נורמטיבי, וכי מבחינה מעשית לפני התאונה היו לו דפוסי פעילות עברייניים שכללו עישון סמים, שתיית אלכוהול ורקע תעבורתי בעייתי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דנית חשין. "חגגתי לבד יום הולדת ויום נישואים"
צילום: מוטי קמחי
טל מור. התביעה מבקשת להחמיר בעונש
צילום: מוטי קמחי
מומלצים