שתף קטע נבחר

ברקת: "רוצים שרק ליהודים יהיה אסור לבנות?"

ראש עיריית ירושלים השיב למבקרי הבנייה בגילה וטען: "הממשלה מונעת מלחצים בינלאומיים, והתושבים הם שנפגעים"

"חייבים להמשיך לבנות כי זאת התשובה היחידה למצוקת הדיור הירושלמית". כך הבהיר ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, בכנס שערך בצהריים (יום ג') משרד הפנים. ברקת גם תקף את מבקרי הבנייה בשכונת גילה ולא חסך ביקורת מהממשלה: "מונעת מלחצים בינלאומיים".

 

בנייה במחלוקת - כותרות נוספות:

 

בשבוע שעבר אישרה הוועדה לתכנון ובנייה בירושלים בנייה של 1,100 דירות בשכונת גילה, מעבר לקו הירוק. בוועדה כינו את ההחלטה "מתנה יפה לראש השנה" מאחר שהיא יוצרת דיור בר-השגה, אך בעקבותיה ספגה ישראל ביקורות מכל עבר.

 

שכונת גילה. "מצפים שנפלה יהודים לרעה" (צילום: באדיבות Lowshot) (צילום: באדיבות Lowshot)
שכונת גילה. "מצפים שנפלה יהודים לרעה"(צילום: באדיבות Lowshot)
 

 

"מבקרי הבנייה בגילה מצפים שנפלה יהודים לרעה וניתן רק לערבים לבנות", אמר ראש עיריית ירושלים. "באים אלינו בטענות על בנייה בשכונות קיימות, כמו שאנחנו מתכננים כעת בגילה. אבל כשאני מדבר עם פקידי ממשל בארצות-הברית מסתבר שהם לא יודעים שאנחנו מאשרים בנייה גם לערבים וגם ליהודים".

 

עוד בערוץ החדשות:

 

לדברי ברקת, "אנחנו בונים במזרח ירושלים לערבים, כולל הלבנה של דיור לא מוסדר. בשכונת ארנונה אישרנו לאחרונה 1,000 דירות ליהודים ו-1,500 לערבים. אז מה הם רוצים? שנקפיא את הבנייה לכולם? גם לערבים? ושלא יהיה מענה לגידול האוכלוסייה? או שרק ליהודים יהיה אסור לבנות, בניגוד לחוק הישראלי והבינלאומי ולחוק בכל מדינה

בעולם?".

 

ראש העיר המשיך והסביר: "מה גם שאם לא נאשר בנייה, היהודים לא יבנו והערבים ממילא יבנו ללא אישור. חייבים להמשיך לבנות כי זאת התשובה היחידה למצוקת הדיור הירושלמית. הפיתרון הוא פיתוח השכונות הקיימות בעיר באמצעות פינוי בינוי, ציפוף ובנייה לגובה ולא בהרחבה שלה. אני לא מאמין בתוכנית ספדי (תוכנית להרחבת ירושלים מערבה, שאינה מיושמת בגלל התנגדות ארגוני הסביבה - ת.ג), אלא בבנייה פנימה".

 

בנוסף, ביקר ברקת את מדיניות הממשלה, שלטענתו מאשרת פחות בנייה בירושלים ממה שהיא צריכה. "חבל שהממשלה אינה מאשרת פרויקטים חשובים שכבר היו צריכים לצאת לדרך מזמן. כנראה שהיא מונעת מלחצים בינלאומיים, אבל מי שנפגע מכך הם תושבי ירושלים".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברקת. "התשובה למצוקת הדיור"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים