שתף קטע נבחר

מוזיאון ליין: מרוב פייסבוק לא רואים פנים

ראשי תינוקות עצומים, ראשי קשישים צפים על המים ועיניים על גב כף היד: דרכים חדשות להסתכל על הפנים האנושיות

 

 

הרשתות החבריות הרגילו אותנו לראות פנים אנושיות ממוסגרות במלבנים וקוביות, צבאות של תמונות פרופיל. אך עד כמה שזה ישמע בלתי סביר, הרשת מציעה לנו דרכים נוספות להתבונן על פנים, דרך נקודמת מבטם של ציירים, צלמים, מעצבים גרפים ואמני פוטושופ.

 

השוחים המבוגרים

אמני רחוב גרמנים השייכים לקבוצת Mentalgassi בוחרים עצמים שונים בנוף האורבני, כמו למשל פחי מחזור, ומכסים אותם בתמונות ענקיות של פנים. לקראת פסטיבל הצילום החמישי של GETXOPHOTO, שנערך בספרד בספטמבר, החליטו חברי הקבוצה ליצור ארבעה פורטרטים מעוגלים ולהציפם על פני הים. תהליך העבודה מתועד בסרטון שלפניכם, ומומלץ לבקר גם באתרם ולגלות עבודות נוספות.

 לאתר >>

 

 

 

 

פלופי דיסקו

האמן הבריטי ניק ג'נטרי (Gentry) משתמש בדיסקים ישנים כלוחות הקנבס שלו. על פי הכתוב באתרו, ג'נטרי נדהם מהאופן בו האינטרנט חדרה לחיינו וכיצד היא משפיעה על החברה, ובעבודתו  הוא מנסה להעביר מסרים המתייחסים לתרבות הבזבוז של דור האינטרנט, מעגל החיים ונושא הזהות. איני יודעת אם תוכלו למצוא את כל המסרים הללו ביצירותיו, אך התוצר הסופי מאד יפה. מהיכן משיג האמן כל כך הרבה דיסקים? על פי הסטטוס האחרון בעמוד הפייסבוק שלו, הסינים שלחו לו קופסא, ואם גם אתם רוצים לתרום לאמנות, אתם מוזמנים לשלוח לו את הדיסקים הישנים שלכם.

לאתר >>

לעמוד הפייסבוק >>

 

 

 

פורט-פיל

אתר MY MODERN MET העלה תמונות שיצר סטודנט מונצואלה בשם חסוס גונזלס רודריגז. התמונות יוצרות מעין אשליה מוזרה של דו- פרצופיות שתעכב אתכם מלעבור הלאה. אם תתמקדו במרכז התמונה, תוכלו לראות פורטרט, ואם תעבירו את המבט קצת ימינה או שמאלה, תגלו גם צילום פרופיל.

לעמוד הפליקר >>

 

 

 

קשר משפחתי

באותו אתר תוכלו למצוא גם את הפרוייקט של הצלם הקנדי אורליך קולט (Ulric Collette) שאסף תמונות של חברי משפחה, חתך אותן במרכז וחיבר לתמונות אחרות, מתוך מטרה לבחון את הדמיון בין קרובים. תמונות הפרוייקט עלו לראשונה באתר באמצע חודש אוגוסט (16 באוגוסט) ובמהרה הפכו לויראליות. אם טרם נחשפתם אליהן, אתם מוזמנים לבקר באתר הפרויקט.

לאתר >> 

 

 

אף אוזן גרון

האמן האיטלקי ג'וזפה מסטרומטואה (Giuseppe Mastromatteo), יצר סדרת תמונות בהן הוא משתעשע עם מיקומם של איברים שונים. במבט ראשון, התמונות נראית רגילות לחלוטין, אך אם תמשיכו להתבונן בהן, תגלו את האנומליה. העבודות מאופיינות בקו אסתטי שאמנם נעים מאד לעין, אך לא בהכרח הופך אותן למעניינות יותר. מאידך, יכול להיות שהתרגלנו  מידי לא להעניק עומק לכל מה שנראה לנו יפה. מומלץ לעשות לייק לעמוד הפייסבוק, שם מועלים לינקים לעבודות צילום נוספות של אמנים שונים.

לאתר >>

לעמוד הפייסבוק >>

 

 

 

 

פוטושופ לפנים

אתר deviantART הוא מעין רשת חברתית של אמנים וחובבי אמנות. באתר תוכלו למצוא עבודות מגוונות של צלמים, ציירים ואמני פוטושופ מרשימים. קוסמור (Kosmor) ואדנרי (Adnrey), הם שני אמנים שמחזיקים עמודי גלריה באתר, והפנים האנושיות מהוות מוטיב חוזר בעבודותיהם. מרבית העבודות מעבירות רטט חולני למדי שיכולות בקלות לקשט על שומרי המסך של בני נוער מרדניים.

לעבודות של קוסמור >>

לעבודות של אדנרי >>

  

Kosmor ()
Kosmor

 

Adnrey ()
Adnrey

תינוקות זה דבר מפחיד

ואם בדברים מבחילים עסקינן, אין כמו ראשי תינוקות עצומים כדי לסיים איתם את הכתבה. לונדון מאיר (Meier) יוצר ראשי תינוקות עצומים שהבעותיהם נחלקות לשלוש קבוצות: גועל, שמחה ובכי (או: גועל, גועל וגועל). ביוטיוב מופיעים מספר סרטונים עם המסכות הללו, שניים מתוכם הם של האמן עצמו. באתרו תוכלו לרכוש את המסכה, ולאחרונה יצאה כגם מסכה חדשה: ראש עצום של צ'ארלי שין.

לאתר >>

לעמוד הפייסבוק >>

 

 

 

 

 

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים