שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  חשש לסגירת ויקיפדיה האיטלקית
  באיטליה נידון חוק שיכפה על כל אתר אינטרנט לפרסם תיקון למידע, אם מישהו רואה עצמו נפגע, ללא אפשרות לדיון. באתר חוששים שאם התיקון יכנס לתוקף - האתר בגירסתו האיטלקית ייסגר

  "קוראת יקרה, קורא יקר, בשעות האלה, קיים סיכון שוויקיפדיה האיטלקית לא תוכל להמשיך לספק לך את אותו השירות שבמשך שנים היה שימושי עבורך", נכתב באתר ויקיפדיה האיטלקית בכל ערך שמנסים לקרוא. "העמוד שביקשת לראות עדיין קיים והוא רק מוסתר, אך בלבנו קיים החשש שבקרוב נצטרך למחוק אותו באמת".

   

   

  על פי ההודעה, הגישה נחסמה בגלל תיקון שנידון בימים אלה לחוק האזנת הסתר במדינה. התיקון קובע שאם מישהו רואה עצמו נפגע ממידע שפורסם עליו באינטרנט הוא יוכל לפנות לאתר. בתוך 48 שעות, ללא אפשרות לשיקול דעת, האתר יהיה מחויב לפרסם את התיקון או לשלם קנס של 12,000 יורו. ב-Cnet מדווחים שנפתחה עצומה אינטרנטית נגד החוק הזה ועד כה לוקטו יותר בה מ-2,000 חתימות.

   

  לטעמם של עורכי ויקיפדיה מדובר בפגיעה בחופש הדיבור ובנייטרליות. כך יוכלו גורמים שונים לחסום ולצנזר מידע, ללא אפשרות של ויקיפדיה, או כל

  אתר אחר להתנגד לכך וללא אפשרות לקיים דיון אצל גורם צד שלישי. בנוסף, בוויקיפדיה העניין מורכב יותר גם מבחינה טכנית, מאחר שמדובר באנציקלופדיה חופשית שכל אחד יכול להיכנס, לערוך ולתקן. יישום של חוק כזה ייאלץ את ויקיפדיה לחסום ערכים רבים לשינוי, ולמעשה להרוס את המודל שהיא פועלת לפיו. בוויקיפדיה מגדירים זאת כ"סופו של עידן".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים