שתף קטע נבחר

בגלל מסרים מאיימים: ליצמן מאובטח כמו שר

היחידה לאבטחת אישים החליטה להצמיד לסגן שר הבריאות מאבטח צמוד. הופרך חשד כי פנצ'ר ברכבו נבע מחבלה מכוונת

סגן שר הבריאות זוכה לליווי צמוד. לפני כמה ימים הודיעה היחידה לאבטחת אישים לסגן השר יעקב ליצמן כי יוצמד לו מאבטח צמוד לכל שעות היום, בדומה ליתר השרים בממשלה. זאת, על אף שהוא משמש סגן שר, תפקיד שבדרך כלל לא מצריך אבטחה. האבטחה הוצמדה לליצמן לאחר מספר התרעות שהתקבלו, ואחרי שעלה חשש כי ינסו לפגוע בו. 

 

גורמים המקורבים לליצמן מספרים כי לאחרונה קיבל מסרים עוינים. בנוסף, התקבלו מספר התרעות שבעקבותיהם הוחלט שלא לקחת סיכונים מיותרים. מאז התקבלה ההחלטה צמוד מאבטח לליצמן, ובכנסת מעריכים כי הצורך באבטחה נוצר כנראה על רקע סכסוכים פנים-מגזריים בעדה החרדית.

 

החשש מחבלה מכוונת התבדה. האאודי של ליצמן ()
החשש מחבלה מכוונת התבדה. האאודי של ליצמן

 

היום (ד') בשעות אחר הצהריים גילה נהגו של ליצמן תקר בשניים מגלגליו

האחוריים של רכב האאודי שלו. תחילה סברו העוזרים כי מדובר בחבלה מכוונת. נציגי משמר הכנסת הגיעו למקום וערכו בדיקה מקיפה, ותוך זמן קצר נשללה האפשרות של חבלה וההערכה היא כי הנהג עלה ככל הנראה על חפץ חד שגרם לפנצ'ר. מלשכתו של ליצמן אישרו את הפרטים ומסרו כי "נהלי האבטחה נקבעים על ידי גורמי הביטחון המוסמכים".

 

בימים האחרונים טרוד ליצמן במאבק הרופאים המתמחים, שמחר אמור בית הדין הארצי לעבודה להכריע בנוגע להתפטרותם. אחר-הצהריים הגישה המדינה בקשה לבית הדין לדיון דחוף בנושא ההתפטרות. הדיון יתקיים מחר בשעה 14:00 בצהריים ועד אז המתמחים לא יוכלו להתפטר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפנצ'ר ברכבו של ליצמן
סגן השר ליצמן. מאובטח כשר
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים