שתף קטע נבחר

"חוק דרעי" יובא להצבעה כבר בשבוע הבא

יו"ר סיעת ש"ס, ח"כ יאיר פרץ, השיג את 25 החתימות הדרושות לכינוס הכנסת בפגרה, במטרה להעלות בשבוע הבא את "חוק דרעי" לקריאה שלישית. לפי החוק, תנוקה חצי מתקופת מאסרו של אסיר עם התנהגות טובה. ש"ס הוסיפה תיקון שהחוק יוכל רטרואקטיבית, כך שגם דרעי יהנה ממנו

יו"ר סיעת ש"ס בכנסת ח"כ יאיר פרץ, השיג 25 חתימות של ח"כים שתומכים בהבאת "חוק דרעי" להצבעה בשבוע הבא במליאת הכנסת.
"חוק דרעי" הוא החוק שיזם ח"כ רובי ריבלין (ליכוד), לפיו אסירים יוכלו להשתחרר כבר לאחר ריצוי מחצית מתקופת מאסרם בעקבות התנהגות טובה. מאחר וסיעת ש"ס הצליחה להעביר בקריאה שניה סעיף בחוק האומר כי החוק יחול גם רטרואקטיבית, כך שגם אריה דרעי יהנה ממנו, משך יו"ר ועדת החוקה בכנסת, ח"כ אמנון רובינשטיין (מרצ) את החוק, מתוקף סמכותו כיו"ר הוועדה שדנה בנושא ודחה את הדיון בו.
יו"ר ועדת הכנסת, ח"כ סלאח טריף (ישראל אחת) אישר לדון היום (ג') בוועדה על העלאת החוק בקריאה שלישית במליאה בשבוע הבא. מאחר והכנסת בפגרה, נדרש אישור מיוחד של ועדת הכנסת להעלות חוקים.
ח"כ יוסי פריצקי משינוי טוען כי מדובר בתרגיל משולש של העבודה, הליכוד וש"ס, לפיו "חוק דרעי" יעלה בשבוע הבא, ובתמורה יועלה לדיון חוק של ח"כ שירי ויצמן (ישראל אחת) בוועדת הכספים.
"שוב מחטף פרלמנטרי" אומר פריצקי, "והפעם של ש"ס והליכוד שפועלים יד ביד כדי להעביר את חוק דרעי. כל זאת על מנת שאריה דרעי יצעד במהרה החוצה ואיתו עוד פושעים רבים. זוהי פגיעה חמורה במערכת המשפטית, ואסור לתת לחוק כזה לעבור במדינה מתוקנת".
ח"כ יאיר פרץ (ש"ס) טוען כי זוהי האשמת שווא: "קשקוש גמור, ועדת הכנסת צריכה לאשר העלאה להצבעה של חוקים נוספים מלבד חוק דרעי, ולכן היא מתכנסת. בוועדת הכספים יועלו לדיון חוקים נוספים המקבילים לחוק של שירי ויצמן, שהציעו הליכוד ויהדות התורה. אין כאן שום דיל".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שאולי שם טוב
ח"כ פרץ. אין דיל
שאולי שם טוב
אתר הכנסת
ח"כ פריצקי. יש דיל
אתר הכנסת
גלי תיבון
דרעי. בקרוב חופשי?
גלי תיבון
מומלצים