שתף קטע נבחר

קמפיין: 'על חטא שחטאנו בהשכרת בתים לערבים'

ארגון להב"ה, הנאבק בנישואי ערבים ויהודיות, הפיץ מנשרים ובהם טקסט מנוסח כ"וידוי" עבור מי שלדעתם מעודד קשר זוגי שכזה: "על חטא שחטאנו בהעסקת גויים עם יהודיות, ועל חטא שחטאנו בעידוד מפגשי נוער יהודי-ערבי"

בואו לבקש סליחה על תרומתכם להתבוללות: לקראת יום כיפור, משיק ארגון להב"ה קמפיין חדש לקידום מטרתו - מניעת נישואי תערובת בין יהודים לערבים. אנשי הארגון פירסמו נוסח מיוחד של תפילת ה"וידוי" שנאמרת ביום כיפור והוא מיועד לכל מי שעודד בצורה ישירה או עקיפה היכרות של בני זוג שרק אחד מהם יהודי.

 

עוד בערוץ יהדות - קראו:

 

הטקסט מבוסס על תפילת "על חטא שחטאנו לפניך", שנאמרת כמה פעמים במהלך יום כיפור, ועליה הולבשו מילים מתאימות.  

 

במנשרים שחולקו בריכוזים שבהם יש פוטנציאל ליצירת קשרים רומנטיים בין ערבים ליהודים, נכתב מי "תורם את חלקו" להתבוללות: רשתות השיווק שמעסיקות גויים ובנות יהודיות ביחד, חברות האוטובוסים שמעסיקים נהגים גויים בהסעות לבתי הספר, אגודות השירות הלאומי ששמים בנות דתיות יחד עם גויים, ובעלי מסעדות שמעסיקים רבי מלצרים גויים עם מלצריות יהודיות. 

 

במנשר "מואשמים" המוזכרים לעיל כי בגללם "מאות בנות יהודיות הכירו השנה גויים והגיעו להתבוללות" ולפיכך לפני יום כיפור הם נדרשים לבקש סליחה, לעבור לעבודה עברית ו"להציל את בנותינו".

  

על חטא...

וזהו נוסח הווידוי שצורף: "על חטא שחטאנו לפניך בהעסקת אויבים ולא אחים; ועל חטא שחטאנו לפניך בעידוד התבוללות; ועל חטא שחטאנו לפניך בהשכרת בתים לאויבים; ועל חטא שחטאנו לפניך בהעסקת גויים עם יהודיות; ועל חטא שחטאנו לפניך בהתעלמות מאלו שהתריעו; ועל חטא שחטאנו לפניך שהעסקנו אורזנים גויים; ועל חטא שחטאנו לפניך שראינו ערבים מטרידים בנות ושתקנו; 

 

"ועל חטא שחטאנו לפניך שעודדנו שירות לאומי בשיתוף עם גויים; ועל חטא שחטאנו לפניך שראינו את דמעות האם ושיקרנו; ועל חטא שחטאנו לפניך שהעסקנו נהגים גויים בהסעת בנות יהודיות; ועל חטא שחטאנו לפניך שעודדנו מפגשי נוער יהודי וערבי".

 

במקביל למנשרים, המסרים הועברו גם במיילים לכל רשתות השיווק, לאחראים על שירות לאומי, חברות הסעות חנויות המוכרות

כבעייתיות ועוד. פעילים מבטיחים בעל-פה למי שיפריד בין ערבים ליהודיות שיתפללו להצלחתו במערת המכפלה ובהר הבית. "מובטח שלא נפרסם בתקשורת מי שיפטר את הערבים כדי שלא ירדו עליו", הםא אומרים. "יש כבר שתי מקומות - אחד בירושלים והשני בבת ים - שהתחייבו להפריד בין העובדים תוך חודש".

 

בנצי גופשטיין, מראשי ארגון להב"ה,הסביר את מטרת הקמפיין: "יום כיפור הוא זמן לחשבון נפש. בנות יהודיות רבות לא יצומו השנה כי הן תהיינה עם החברים הגויים שלהן. משפחות יהודיות רבות נהרסו. על האחראים לכך לבקש סליחה, ולתקן לעתיד. חייבים להילחם בהתבוללות גם בארץ - ולא רק בחו"ל".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים