שתף קטע נבחר

סתיו שפיר לסטודנטים: "למרוד ולהשבית לימודים"

שפיר, ממנהיגות מחאת האוהלים, פרסמה בעמוד הפייסבוק שלה קריאה "להחזיר את המערכת לידינו, סטודנטים מרדנים ומיוחדים". הנהגת הסטודנטים: רק אנחנו נקבע

מי מנהיג את המחאה, ומה יהיה על שנת הלימודים האקדמית? שבוע לאחר שפורסם כי הנהגת הסטודנטים שוקלת לשבש את פתיחת שנת הלימודים במחאה על המלצות דו"ח טרכטנברג, מתברר כי גם יוזמי המחאה החברתית ובראשם סתיו שפיר, שוקלים לפתוח ב"מרד סטודנטים".

 

עוד על המחאה החברתית:

המשק יושבת בגלל עובדי הקבלן? "אנחנו עבדים"

מפלה לנתניהו: נדחתה ההצבעה על טרכטנברג

תחנה אחרונה: בית הקברות לאוהלים

 

שפיר פרסמה הבוקר (יום ה') הודעה בדף הפייסבוק שלה שבה היא קוראת לציבור הסטודנטים להצטרף אליה ולחבריה, ולהשבית את הלימודים. "מתארגן לו בשקט בשקט מרד סטודנטים גדול בתחילת שנת הלימודים שישבית את המערכת ויחזיר אותה חזרה לידיים שלנו, סטודנטים מרדנים ומיוחדים, עזרתכם מתבקשת", היא כתבה.

 

עמוד הפייסבוק של סתיו שפיר ()
עמוד הפייסבוק של סתיו שפיר

 

שפיר טענה ש"הדרישות שלנו אחרי חודשיים וחצי עדיין לא נענו ואנחנו לא יכולים לחזור מהקיץ ללימודים ולעבודה שהחברה שלנו עדיין מתפרקת. אין פה דיון ציבורי, אין העסקה ישירה ואין תקציב חברתי חדש, אז אנחנו לא חוזרים ללמוד עד שנקבל את מה שמגיע לנו".

 

הקריאה של שפיר למרד עוררה ביקורת והתנגדות בקרב הנהגת הסטודנטים, שאינה שותפה למהלך. יו"ר אגודת הסטודנטים באוניברסיטת תל אביב, אורי רשטיק, אמר: "יש רק גורם אחד שמוסמך ויכול לקבל החלטה על השבתת לימודים באוניברסיטת תל אביב, וזה אגודת הסטודנטים, ויש רק גורם אחד שמוסמך לקבל החלטה על השבתת לימודים ארצית, וזה התאחדות הסטודנטים הארצית. כל גורם אחר אינו בר סמכא. בכל מקרה, החלטות על השבתת לימודים צריכות להתקבל באופן דמוקרטי שקול ואחראי".

 

עם זאת, ל-ynet נודע כי בהמשך לפרסום מהשבוע שעבר, בהנהגת הסטודנטים עדיין שוקלים את צעדיהם במסגרת המשך המחאה החברתית, ומבחינתם כל האפשרויות פתוחות, לרבות שיבוש פתיחת שנת הלימודים. "המטרה שלנו היא להמשיך את המאבק החברתי ולהביא ליישום של ההמלצות הטובות שהיו בוועדה, למשל בנושא החינוך, אך להוסיף תחומים נוספים שנותרו מחוץ להמלצות הוועדה, כמו למשל נושא עובדי הקבלן", אמר גורם בהנהגת הסטודנטים והוסיף כי "בשלב זה אנו שוקלים את צעדנו, כאשר ייתכן שאף נשקול לשבש את הלימודים".

 

מהתאחדות הסטודנטים הארצית לא נמסרה תגובה. סתיו שפיר הבהירה: "אין בקריאה למרד הסטודנטים משום יומרה להחליף את התאחדות הסטודנטים הארצית, אלא הדבר נעשה בתמימות לאחר שקבוצת סטודנטים פנתה אליי כיוון שגם אני סטודנטית וביקשה לקדם יוזמה להשבתת לימודים. אנחנו מעריכים את התאחדות הסטודנטים ומקווים להמשך שיתוף הפעולה גם בעתיד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סטודנטים מפגינים בתל אביב
צילום: ירון ברנר
שפיר. "לא הגשתי אף סמינר הקיץ"
צילום: עידו ארז
מומלצים