שתף קטע נבחר

נתניהו במצב מצוין: הולך ומרים משקולות

מתוצאות הבדיקות השנתיות עולה כי כושרו הגופני של ראש הממשלה טוב, לחץ הדם 120/80 "בסיוע תרופתי קל"

המצב המדיני בסימן שאלה גדול, משבר הרופאים החמור לא נפתר, גם הקואליציה עלולה לספוג זעזועים במושב הכנסת הבא - אבל ראש ממשלת ישראל במצב מצוין. כך עולה מתוצאות הבדיקות הרפואיות השנתיות שעובר בנימין נתניהו, ופורסמו היום (ה').

 

עוד בערוץ החדשות :

 

לשכת ראש הממשלה מסרה כי רופאו האישי, דוקטור צבי הרמן ברקוביץ', לא מצא בעיות במצבו הבריאותי של נתניהו, בן 62, אך המליץ לו על הרגלי תזונה נכונה ומזון בריאותי.

 

"בדיקות הדם של ראש הממשלה תקינות לחלוטין, כולל בדיקות סוכר, כולסטרול ושומנים. מבחן המאמץ הראה כושר גופני טוב ללא בעיות כלשהן בתפקוד לב ריאה. לחץ הדם של ראש הממשלה נבדק בתדירות ועומד על 120/80 בסיוע תרופתי קל".

 

עוד נמסר מלשכת ראש הממשלה כי נתניהו מתאמן מספר פעמים בשבוע, ובמסגרת האימון הגופני נוהג לבצע הליכות והרמת משקולות: "מסיכום הבדיקות מגדיר רופאו האישי של ראש הממשלה את מצבו הבריאותי מצוין".

 

סוגיית בריאותו של ראשי הממשלה בישראל עלתה ביתר שאת בעקבות קריסתו של אריאל שרון. בתחילת 2005 הוא לקה באירוע מוחי קל, ובעקבותיו עבר סדרת בדיקות. לאחר מכן, בעקבות שבץ נוסף,

נכנס לתרדמת עמוקה, ממנה לא התעורר עד היום.

 

שנתיים לאחר מכן הוכנס נוהל חדש בלשכת ראש הממשלה הקובע כי מדי שנה יעודכן הציבור על מצב בריאותו של ראש הממשלה. לפי הנוהל, ראש הממשלה יעמוד במעקב רפואי סדיר על-ידי ראש הצוות הרפואי, רופא בכיר אשר יהיה פנוי 24 שעות ביממה לטיפול בראש הממשלה. בנוסף, צוות של שלושה רופאים ישמש לייעוץ במצבו הרפואי של ראש הממשלה. רופא של היחידה לאבטחת אישים יתלווה לראש הממשלה לנסיעה למקום המרוחק 20 דקות ומעלה ממרכז רפואי גדול, ולנסיעות לחו"ל.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. בדיקות דם תקינות לחלוטין
צילום: אבי אוחיון, לע"מ
ד"ר ברקוביץ'. המליץ על תזונה נכונה
מומלצים