שתף קטע נבחר

באותו יום: הורשע - ונסע לתקוף נערה בפרדס חנה

אכרם אבו מוך מואשם בניסיון החטיפה של תלמידה. בעת הבקשה למעצר עד תום ההליכים התברר: כמה שעות בלבד לפני האירוע הוא הורשע בבית המשפט בארבע עבירות מין אחרות. צוות החקירה על הפענוח: "בהתחלה לא היה קצה חוט"

עבריין מין סדרתי: הבוקר (יום ה') הוגש לבית המשפט המחוזי בחיפה כתב אישום נגד אכרם אבו מוך (28), תושב בקה אל גרבייה, בחשד שחטף וביקש לתקוף נערה בת 16 בפרדס חנה ביוני האחרון. במהלך הבקשה להארכת מעצרו עד תום ההליכים התברר כי מוקדם יותר ביום המקרה, ב-9 יוני, הורשע אבו מוך בבית משפט בשתי עבירות של מעשה מגונה בפומבי ובשתי הטרדות מיניות. על פי פרקליטות מחוז חיפה, אבו מוך הורשע בארבע העבירות הללו, יצא מבית המשפט ונסע לפרדס חנה כדי לבצע עבירות מין נוספות.

 

תקיפת הנערה בפרדס חנה - כתבות קודמות:

  

אבו מוך בבית המשפט. הציע טרמפ בעודו עירום במכונית (צילום: אבישג שאר ישוב) (צילום: אבישג שאר ישוב)
אבו מוך בבית המשפט. הציע טרמפ בעודו עירום במכונית(צילום: אבישג שאר ישוב)

 

ל-ynet נודע כי העובדה שהחשוד נחקר בעבר במשטרה בחשד לביצוע עבירות בעלות אופי דומה, הביאה לכך שפרטיו ותמונתו נמצאו במאגר המשטרתי, ולפיכך סייעו בדיעבד בתפיסתו גם הפעם.

 

כתב האישום שהוגש לבית המשפט המחוזי בחיפה נגד אבו מוך מייחס לו את חטיפתה של הנערה שעלתה לרכבו לאחר שהציע לה טרמפ. על פי כתב האישום, היא הבינה כי הוא מתכוון לתקוף אותה ולכן קפצה מהרכב ונפצעה באורח קשה. כמו כן מייחס כתב האישום לאבו מוך ביצוע מעשים מגונים בפני כמה מחברותיה של הנערה, כשהציע להן טרמפ בעודו יושב עירום במכוניתו.

 

האירוע התרחש סמוך לאולפנא בפרדס חנה. מכתב האישום שהגישה עו"ד עילית אפשטיין מהפרקליטות עולה כי אבו מוך הגיע לאזור האולפנא סמוך ל-13:00 ברכב סיטרואן ברלינגו. הוא עצר ליד קבוצת תלמידות ושתיים נכנסו לרכבו. הן הבחינו כי הנאשם הפשיל את מכנסיו וישב עירום ברכב - והספיקו לרדת מהמכונית. זמן קצר לאחר מכן שב הנאשם למקום, ניגש לקבוצה אחרת ואחת הנערות שוחחה עמו. גם היא הבחינה כי הוא עירום ולא עלתה לרכב.

 

עוד כותרות בערוץ החדשות:

 

הנאשם המשיך במסע החיפושים ועצר ליד הנערה בת ה-16. הוא הבטיח להסיע אותה לצומת שביציאה מהיישוב והיא התיישבה במושב האחורי, אלא שהנאשם נסע לכיוון ההפוך - לאזור של שדות ודרכי עפר. בשלב זה הבינה הנערה כי נשקפת לה סכנה והיא קפצה מהמכונית.

 

החוקרים שפיענחו את התקיפה. "הפרטים התאימו כמו פאזל" (צילום: אבישג שאר-ישוב) (צילום: אבישג שאר-ישוב)
החוקרים שפיענחו את התקיפה. "הפרטים התאימו כמו פאזל"(צילום: אבישג שאר-ישוב)

 

מפקדת יחידת נוער חשיפה בימ"ר חוף, פקד דורית גולדשטיין, סיפרה כי כל חוקרי היחידה השתתפו בצח"מ (צוות חקירה מיוחד). "במשך תקופה ארוכה לא היה קצה חוט", היא אומרת. "אספנו מידע וראיות, אבל לא הגענו לממצא חד משמעי". הנערות שראו את החשוד באירועים שקדמו לחטיפה מסרו תיאורים שלו ושל רכבו. הנערה הפצועה הייתה מחוסרת הכרה, וגם לאחר ששבה להכרתה, לא זכרה את פרטי המקרה".

 

פריצת הדרך אירעה כחודש לאחר התקיפה, כאשר אחד החוקרים, אלכס גורודינסקי, סקר מחדש את התיקים. "הבחנתי שיש קווי דמיון שחוזרים בתיאור הגופני של החשוד", הוא אומר. "שיער, מבנה גוף, זיפים, גיל וגובה. הזנתי את הנתונים האלה למחשב המשטרתי ובשילוב של כל נתוני הפרופיל קיבלנו תמונה ופרטים של החשוד".

 

גורדינסקי מיהר עם המידע לפקד גולדשטיין.

"הוא אמר שביצע חיתוכים וזו התמונה הראשונה שהמחשב נתן, אז כדאי לבדוק את החשוד הזה היטב", היא משחזרת. "ובאמת, מאותו רגע כל הפרטים של החקירה התאימו לו כמו פאזל. אפילו מקום המגורים שלו אינו רחוק מהמקום בו אירעה התקיפה. כל הצלבה שעשינו התאימה לחשוד".

 

במהלך החקירה זיהו הנערות את תמונותיו של הנאשם, הן בדפדוף באלבום התמונות המשטרתי והן במסדר זיהוי. בהמשך התברר כי גם מעקב אחרי האותות ממכשיר הטלפון הסלולרי של אבו מוך - שהכחיש לאורך כל הדרך את החשדות - מוכיח כי היה באזור בו אירע המקרה בזמן האירוע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אבו מוך. איכון הטלפון הנייד מוכיח שהיה במקום האירוע
צילום: אבישג שאר-ישוב
מומלצים