שתף קטע נבחר

צעיר במעצר בית טס לאומן: "הרב ציווה עליי"

לפי החשד, בן 25 מאלון מורה טס בזהות שאולה ונעצר מיד עם שובו. "הרב ציווה לנסוע וידעתי שלא אספיק להוציא דרכון"

הרב אמר, אז מותר להפר הוראת בית המשפט? תושב אלון מורה בן 25 חשוד שהפר מעצר בית וטס תחת זהות שאולה ובאמצעות דרכון שאינו שלו לאומן שבאוקראינה. דבר ההתחזות נודע רק בנמל התעופה בקייב, לפני שעלה לטיסה חזרה ארצה, והוא נעצר מיד לאחר נחיתתו. "הרב ציווה עליי לנסוע לאומן", הסביר הצעיר לחוקרים מדוע הפר את צו המעצר.

 

עוד בפלילים:

 

לפני כשנה, בהוראת בית המשפט, הושם האיש במעצר בית וגם הוצא נגדו צו עיכוב יציאה מהארץ בגלל משפט שמתנהל נגדו בגין איום על שוטרים והרס שזרע בתחנת משטרה. אולם, לפי החשד, זה לא מנע ממנו להגיע לנמל התעופה בן גוריון ולהצליח לעבור את הבדיקות הקפדניות באמצעות זהות שאולה.

 

עוד בערוץ החדשות:

עובד במפרץ נמחץ למוות ממכולה של 40 טונות 

לפני הדיון על טרכטנברג: מו"מ עם ישראל ביתנו

שששש! בוונצואלה אוכפים חוקי תנועה בפנטומימה

 

במהלך ביקורו באומן עלה החשוד לקברו של הרב נחמן ובסיומו שב ארצה. קודם לכן, כבר בנמל התעופה בקייב גילו הרשויות שהצעיר מחזיק בזהות מזויפת ומיד לאחר נחיתתו בישראל נעצר. בחקירתו במשטרה טען בפני החוקרים כי הסיבה שהפר את מעצר הבית היא ש"הרב ציווה עליי לנסוע לאומן וידעתי שלא אספיק להוציא

דרכון".

 

בדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בפתח-תקווה, טענה סנגוריתו של שריאל, עו"ד דורית גיטרמן מהסניגוריה הציבורית, כי מלבד הפרת מעצר הבית, לא ביצע מרשה אף עבירה. היא גם ציינה כי הצעיר שוהה כבר תקופה ארוכה במעצר בית ועד כה לא הפר אותו וביקשה מבית המשפט לשחררו בתנאים מגבילים.

 

השופטת שרית זמיר קבעה כי יש לאפשר למשטרה להמשיך בחקירה ושישנו חשש שהצעיר ינסה לברוח ובעקבות זאת, האריכה את מעצרו ביומיים. "נוכח העובדה כי החשוד, חרף הוראות בית המשפט, בחר לצאת מהארץ בזהות בדויה ותוך עשיית שימוש בזהות בדויה ותוך עשיית שימוש בדרכון שאינו שלו. בנסיבות הללו יש קושי לתת בחשוד אמון, אשר מהווה בסיס לאפשרות שחרור בחלופה".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שוטרים בנתב"ג. החשוד נעצר לאחר נחיתתו
צילום: ירון ברנר
מומלצים