שתף קטע נבחר

פעילי שליט מנעו ביקור אסירים בכלא שאטה

סמוך לכלא שבעמק בית שאן, הצליחו הפעילים למען החייל למנוע מעבר אוטובוס של משפחות אסירים פלסטינים

גם לגלעד שליט מגיע ביקור: עשרות פעילים למען החייל החטוף התייצבו הבוקר (יום ג') סמוך לבית הכלא שאטה, שבעמק בית שאן, במטרה למנוע מעבר אוטובוס ובו קרוביהם של האסירים הפלסטינים. כוחות משטרה הגיעו למקום, אך הפעילים הצליחו למנוע את ביקור המשפחות והאוטובוס הוחזר לשטחים.

 

גלעד שליט - כבר יותר מחמש שנים בשבי: 

 

המפגינים ניסו לחסום את האוטובוס כבר בצומת נבות, הסמוך לעפולה, אך בשל היערכות המשטרה לא הצליחו והמשיכו בנסיעה אחריו עד לאזור בית הכלא. בין המפגינים ראש המטה למען שחרור החייל, שמשון ליבמן, ומיקי גולדווסר, אמו של חייל צה"ל אהוד גולדווסר ז"ל, שנחטף בידי חיזבאללה, זמן קצר לאחר שגלעד נחטף, וגופתו הוחזרה במסגרת עסקה עם ארגון הטרור.

 

הפגנת הפעילים למען שליט מחוץ לבית הכלא (צילום: חגי אהרון) (צילום: חגי אהרון)
הפגנת הפעילים למען שליט מחוץ לבית הכלא(צילום: חגי אהרון)
 

"זה אבסורד שנותנים לאויבים שלנו את התנאים הטובים שהם מקבלים", אמרה גולדווסר, "אם הם קיבלו עונש אז שיירצו אותו כעונש". לטענתה, הגישה לפיה באמצעות מתן השכלה ניתן יהיה למנוע ממחבלים לשוב למעגל הטרור התבררה כשגויה. "אנחנו רואים היום שסטודנטים מבצעים את פעולות הטרור הקשות ביותר ושוחטים תינוקות. בראש ארגוני הטרור עומדים מהנדסים והאסירים האלה, באמצעות הטלפונים שנותנים להם מתוך תאי הכלא, ממשיכים לנהל את ארגוני הטרור", הוסיפה.

 

עוד בערוץ החדשות:

 

הפעילים למען גלעד שליט מוחים על כך שהממשלה מאשפרת ביקורים לאסירים הפלסטינים, בעוד שהחייל החטוף לא זכה לביקור אחד מאז שנחטף לפני יותר מחמש שנים. בסוף אוגוסט הפגינו הפעילים למען שליט ועשרות מתושבי אשקלון, בהם גם ראש העיר בני וקנין, מול כלא שקמה בעיר, בו כלואים אסירים פלסטינים ביטחוניים. המפגינים קראו לשחרורו של שליט.

 

בינתיים, נמשכת הפעילות שמטרתה לעורר את תשומת הלב הבינלאומית לנושא שחרור החייל החטוף. בפרלמנט האירופי בבריסל נפתחה אתמול תערוכת הציורים "כשהכריש והדג נפגשו לראשונה", המבוססת על הספר שגלעד שליט שכתב

בצעירותו.

 

התערוכה תישאר במקום למשך כל השבוע, ואתמול היא נחנכה בטקס מרשים בו נכחו בכירים בפרלמנט האירופי, חברי פרלמנט רבים מכל סיעות הקשת הפוליטית ומוזמנים נוספים. בטקס הפתיחה נשא דברים גם יושב ראש ועדת החוץ של הפרלמנט, גבריאל אלברטיני, ונכח בה גם נשיא הפרלמנט האירופי יז'י בוז'ק. נשיא הפרלמנט אמר כי "שליט הוא מבחינתי אזרח האיחוד האירופי ודאגתי נתונה לו כאילו היה אחד מילדיי. אנחנו מרגישים שגלעד הוא חלק ממשפחת אירופה". הוא קרא לחמאס לשחררו באופן מיידי.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים