שתף קטע נבחר

זייף ורימה: הורשע סגן ראש העיר ת"א לשעבר

פאר ויסנר זייף חוזה שכירות של דירת לופט שבבעלותו על מנת לזכות בהקלה בתשלום הארנונה. הוא הורשע בזיוף מסמך וקבלת דבר במרמה. השופט: "אני מאמין למתלונן"

זיוף מסמך, שימוש במסמך מזויף וקבלת דבר במרמה - אלו האישומים שבהם הורשע היום (ג') סגן ראש העיר תל-אביב לשעבר, פאר ויסנר, בבית משפט השלום בתל-אביב. השופט דניאל בארי קבע שבעת שכיהן כסגנו של רון חולדאי, זייף ויסנר יחד עם אדם נוסף חוזה שכירות לנכס שבבעלותו, על מנת לזכות בהקלה בתשלום ארנונה.

 

השופט בארי קבע כי "הוכח לפני שהחוזה פיקטיבי... הנאשם מסר לעירייה פרטים לא נכונים במסמכים שונים שהעביר אליה".

 

 

כתב האישום הוגש בינואר 2011 בעקבות תלונה שהגיש עמנואל מימון, תושב נתיבות ששכר את הנכס המדובר בנחלת יצחק. את התלונה הוא הגיש גם נגד מעסיקו דאז, אמיר להב, שהוא מכר של ויסנר.

 

עוד כותרות בערוץ החדשות:

 

מימון התגורר בלופט למשך תקופה קצרה. לטענתו, הוא סבר שלהב סיכם עם ויסנר שיוכל להשתמש בנכס שלו פעמיים בשבוע ללא תמורה, אולם באחד הימים קיבל מימון מכתב מהעירייה שלפיו הוא חייב 8,000 שקל בגין אי תשלום ארנונה.

 

כשניגש מימון לעירייה כדי לברר את פשר הדרישה, גילה שסיבת החיוב היא חוזה שכירות שהוגש לעירייה, אשר נחתם כביכול בינו לבין ויסנר. מימון טען כי החתימה על החוזה אינה שלו, אך למרות זאת העירייה עיקלה את חשבון הבנק שבבעלותו. מימון כאמור התלונן במשטרה, ולאחר חקירה ושימוע - הוגש כתב האישום נגד ויסנר.

 

מכתב האישום עלה כי ויסנר זייף יחד עם להב חוזה שכירות לנכס שבבעלותו. כמו כן נטען שויסנר זייף מסמכים והגיש אותם לעיריית תל-אביב ולוועדת הערר מתוך כוונה לקבל במרמה את שינוי הייעוד של הנכס שבבעלותו מעסקים למגורים. לאחר שמנהל אגף הארנונה בעירייה דחה את הבקשה לשינוי הייעוד, זייף ויסנר בשנית את חתימתו של מימון והגיש בשמו בקשה לוועדת ערר. הערעור התקבל, והעירייה אישרה את שינוי הייעוד.

 

השופט בארי כתב בהכרעת הדין כי "גרסתו של אמיר להב שהעיד בפני עדיפה על גרסתו של הנאשם, ובאופן בסיסי ניתן להאמין למתלונן כי לא ידע שהוא לן בנכס השייך לנאשם בתוקף חוזה השכירות". עוד ציין השופט כי "המתלונן עשה עלי רושם של אדם פשוט. אני מאמין לו כי לא ידע על חתימת חוזה השכירות בשמו וכי לא ניסח את כתב הערר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ויסנר. השופט: "ניתן להאמין למתלונן"
מימון. השופט: "עשה עלי רושם של אדם פשוט"
צילום: אבי מועלם
מומלצים