שתף קטע נבחר

אינטרפוץ ודרייקיפ - מילון לרוכש הדירה

רוכשים ומשפצים עלולים להתקל במונחים משונים בתחום המפרט הטכני. משקופים פולימריים, אסלות תלויות ואביק מילוי, עלולים להשמע כמו שפה זרה למי שלא מכיר אותם. כל מה שלא הבנתם במשרד המכירות ולא העזתם לשאול

בחירת מפרט טכני לדירה חדשה או לשיפוץ דירה, יכולה להיות חוויה נעימה כל עוד מבינים על מה מדובר. אחרי שביארנו את המושגים החדשים בתחום אפשרויות המגורים והסברנו מה ההבדל בין מיניפנטהאוז לפנטלופט, הפעם נתמקד בשמות של מוצרים וכלים הדורשים ביאור.

 

 

הטיפ הכי חשוב הוא להבין מהו כל דבר שמציעים לנו במשרד המכירות והאם הוא אכן נחוץ לצרכינו - הרוכשים. אל תסתכלו על על המהות, הנוחיות והשימושיות ואל תרכשו מוצרים בשל שמם, מפוצץ ככל שיהיה.

 

משקוף פולימרי - משקוף לדלתות פנים שעשוי מחומרים פולימרים (פלסטיים) החברות המשווקות את המשקופים הללו מתחייבות שהם עמידים לפגעי מים הרבה יותר ממשקופי העץ.

 

משקוף פולימרי (צילום: רמי לביא) (צילום: רמי לביא)
משקוף פולימרי(צילום: רמי לביא)

 

גביס - מותג יוקרתי בתחום המתגים והשקעים שהפך שם גנרי.

 

שלייף לק - גימור צבע בתנור מבריק לארונות, דלתות ושאר פרטי נגרות.

 

ריהוט שלייף לק בפרויקט של גינדי (צילום: ארקריאטיב) (צילום: ארקריאטיב)
ריהוט שלייף לק בפרויקט של גינדי(צילום: ארקריאטיב)

 

דרייקיפ - חלון המאפשר שני מצבי פתיחה. בחלון זה מותקנים שני צירי פתיחה ציר צידי המאפשר פתיחת פנים וחוץ וציר תחתון המאפשר פתיחה משופעת. היתרון קל בהרבה לניקוי חיצוני ופנימי.

 

אסלה סמויה - אסלה שמיכל ההדחה שלה (ניאגרה - ג.ש) סמוי מן העין ומותקן מאחורי הקיר או הריצוף. החלק היחיד שנותר גלוי לעין הם כפתורי הלחיצה להדחת המים באסלה. ברבים מהמקרים האסלה נראית "תלויה" מעל הרצפה ו"יוצאת" מהקיר.

 

אסלה תלויה. פרויקט עין זיתים בתל אביב (צילום: ארקריאטיב) (צילום: ארקריאטיב)
אסלה תלויה. פרויקט עין זיתים בתל אביב(צילום: ארקריאטיב)

 

אינטרפוץ - מערכת הפעלה לברזי האמבטיה שתפקידה לווסת את זרימת המים. את המערכת ממקמים בתוך הקיר מאחורי הברז, כך מתאפשרת בחירה של טוש עליון, ברז ידני תחתון, מים שיוצאים כטיפות גשם מהתקרה, שני ראשי טוש למקלחות זוגיות עוד.

 

אמבט "Free standing" - אבמטיה העומדת עצמאית, על רגליים מעץ, או מנירוסטה, ואינה מחוברת לקיר. יתרונה של אמבטיה מסוג זה שניתן למקמה בכל מקום בחדר האמבטיה ואף מחוצה לו.

 

 (צילום: אסתר הרצוג באדיבות כנען שנהב אדריכלים) (צילום: אסתר הרצוג באדיבות כנען שנהב אדריכלים)
(צילום: אסתר הרצוג באדיבות כנען שנהב אדריכלים)

 

אביק מילוי - אביזר האחראי על שחרור המים מהאמבט. קיימים שני סוגים: אביק דריכה - מופעל על ידי לחיצה ברגל ואביק מכאני שמופעל על ידי גלגל סיבוב הנמצא על דופן האמבט. מדובר במעין פקק לאמבטיה או לכיור, שבלחיצת כפתור ממלא או לרקן את הכיור או האמבט.

 

הכותב הוא אדריכל ממשרד כנען שנהב אדריכלים

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אמבט פרי סטנדינג
צילום: אסתר הרצוג באדיבות כנען שנהב אדריכלים
אסלה תלויה
צילום: יונית כספי
מומלצים