שתף קטע נבחר

מבקרים בבית משפחת שליט: 'באנו לשמוח איתם'

נועם ואביבה שליט ישבו בשעות הבוקר במרפסת הכניסה לביתם וניסו לחזור לשיגרה, אחרי כשנה בירושלים. לבית הגיעו אזרחים, שביקשו לשמוח יחד איתם

בוקר שקט עובר על בני משפחתו של גלעד שליט במצפה הילה: בני המשפחה ניסו להירגע היום (ה') מאירועי הימים האחרונים ואירחו רק מספר פעילים קרובים, כמו יו"ר המטה שמשון ליבמן, בביתם. נועם שליט אמר כי המשפחה עדיין לא קיבלה מידע על לוחות הזמנים והתפתחויות, אם היו, על העסקה. הוא העריך כי בהמשך היום תקבל המשפחה עדכונים.

 

גלעד שליט בדרך הביתה - עמוד מיוחד ב-ynet:

 

בשעות הבוקר המאוחרות יצאו אביבה, נועם ויואל שליט למרפסת הכניסה לבית. נועם ניסה להפעיל את מכסחת הדשא הסרבנית, ולטפח את החצר שהוזנחה מעט בשנה האחרונה. בנו יואל ופעילים אחרים סייעו לו להפעיל את המכונה בהצלחה.

 

 

יואל שליט יצא בהמשך מחצר הבית, כדי לפנות הזבל. בהומור הסביר כי אינו מבין במכסחות דשא, "אך נראה שנסתמה אחרי זמן רב ללא שימוש". הוא הוסיף כי ההרגשה טובה ובני הבית מכינים את המקום לחזרתו של גלעד. "במהלך השנים המון אנשים הצטרפו ועזרו לנו. אנשים עזבו את הבתים שלהם, עזבו את העבודה והשקיעו המון זמן לעזור במאבק", אמר אחיו של גלעד. "זה ניצחון של כולם, שלנו כחברה. זה מראה את העצמה שלנו כחברה, שאנחנו יכולים להחזיר חייל ולעשות כל כך הרבה מאמצים כדי להחזיר אותו".

 

בני משפחת שליט בחצר ביתם (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
בני משפחת שליט בחצר ביתם(צילום: אביהו שפירא)

 

במקביל הפך בית המשפחה אתר משיכה למטיילים ואף לתיירים, שהצטלמו סמוך לבית, לדגלים, לסרטֶים הצהובים ולשלטי הברכה המעטרים את החצר. הבאים נהנו לשמוע את פרצי הצחוק שעלו לעתים מהחצר.

 

שלט תמיכה בגלעד שליט (צילום: AP) (צילום: AP)
שלט תמיכה בגלעד שליט(צילום: AP)

 

"במשך חמש שנים ליווינו את הפרשה, עשינו מה שיכולנו", סיפרה ענת סבן, שהגיעה עם משפחתה מקריית-ביאליק. "לימדנו על גלעד בבית הספר, השתתפנו בעצרות שהיו בקריות. באנו עכשיו רק להביע את התחושות שלנו ולשמוח בשמחתם של ההורים". בנה, אידר, הוסיף: "גם אנחנו דיברנו הרבה על גלעד בבית הספר, היו הרבה טקסים ואנחנו יודעים שאם אנחנו חס וחלילה היינו בסיטואציה הזו, הם היו עושים אותו דבר בשבילנו".

 

בני המשפחה והקרובים במצפה הילה (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
בני המשפחה והקרובים במצפה הילה(צילום: אביהו שפירא)

 

אברהם רומם מנתניה הגיע עם רעייתו לבקר קרובי משפחה המתגוררים בנהריה. הבוקר החליטו להגיע לבית משפחת שליט במצפה הילה. "ראינו

 אתמול את השמחה. כל עם ישראל שמח איתם, ורצינו להיות איתם, קרובים יותר לשמחה".

מבקרים אחרים, שביקשו להתקרב לבית המשפחה ולשוחח עם בני משפחת שליט, התבקשו לשמור על פרטיות המשפחה.

 

אמש חזרו בני משפחת שליט לביתם במצפה הילה. נועם שליט אמר: "אנחנו שמחים לחזור הביתה ואנחנו נשמח עוד יותר כשגלעד יחזור הביתה, שיירד במדרגות ואז המעגל ייסגר אחרי חמש וחצי שנים כמעט שהוא יצא מכאן ועזב את הבית ליחידה שלו על גבול עזה. תודה רבה". שליט נשאל על לוח הזמנים לשחרור והשיב: "אני שומע פרסומים לגבי שבוע הבא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אביבה שליט בחצר
צילום: אביהו שפירא
תולים שלטים לקראת חזרתו של גלעד
צילום: אביהו שפירא
דגלי ישראל במצפה הילה
צילום: אביהו שפירא
מומלצים