שתף קטע נבחר

גנרל מצרי: מטוסינו טסים בסיני ללא אישור ישראל

"סיני היא אדמתנו ואנו לא זקוקים לאישור כדי להגביר את מצבת כוחותינו על אדמתנו", אמר מפקד חיל האוויר המצרי. "מטוסינו טסים כדי להגן על הגבולות"

הפרה של הסכם השלום עם ישראל? מפקד חיל האוויר המצרי, גנרל רדא חפיז, אמר בצהריים (יום ה') כי מטוסי קרב מצרים חגים מעל שטח חצי האי סיני, ללא שקיבלו אישור מישראל. "סיני היא אדמתנו ואנו לא זקוקים לאישור כדי להגביר את מצבת כוחותינו על אדמתנו", אמר חפיז לסוכנות הידיעות הרשמית "מאנה".

 

יחסי ישראל-מצרים - לאחר ההפיכה

שר הנפט המצרי: ישראל תשלם הרבה יותר על הגז

ברק: מתנצלים על מות השוטרים המצרים

 

לאחרונה אישרה ישראל לצבא מצרים להגדיל את מצבת הכוחות בסיני, בניגוד להסכם השלום שנחתם עמה, בעקבות החשש מהשתלטות גורמי טרור על חצי האי. הגנרל המצרי אמר עוד: "מטוסים מצרים טסים, כדי להגן על כל הגבולות של מצרים, כולל הגבול המזרחי".

 

ההודעה של הגנרל המצרי מגיעה יומיים בלבד, לאחר ששר הביטחון אהוד ברק התנצל בפני קהיר על הרג השוטרים המצרים - במתקפת הטרור.

 

על פי הסיכום בין שר הביטחון, אהוד ברק, לבין ראש המועצה הצבאית

 העליונה של מצרים, הפילדמרשל מוחמד חוסיין טנטאווי, התקיים בימים האחרונים תחקיר משותף בהובלת בכירים בצה"ל, בראשות ראש אגף התכנון, האלוף אמיר אשל, ובכירי הצבא המצרי.

 

במסגרת התחקיר נותחו פרטי הפיגוע, שאירע ביום 18 באוגוסט 2011 בגבול ישראל-מצרים, ונדונו הלקחים המתחייבים למניעת פיגועים ושיפור רמת הביטחון בגבול. מטעמים ביטחוניים הוטל איפול על תוכן התחקיר.

 

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עמדה צבאית בגבול מצרים. ארכיון
צילום: AP
מומלצים