שתף קטע נבחר

אטרקציה במצפה הילה: צלם, צלם אותי ליד השלט

בבית משפחת שליט נשלמות ההכנות לחזרת גלעד, ובינתיים מטיילים מציפים את האזור. חלקם הצטלמו על רקע הבית ועם השוטר בכניסה, והעבירו פרחים וברכות למשפחה דרך הנציגים בחוץ: "הגענו לטיול באזור, ובדרך אמרנו שניסע לבקר בבית של שליט"

בחג הסוכות הזה נוספה נקודה תיירותית חשובה במסלול של הנוסעים לצפון - בית משפחתו של גלעד שליט במצפה הילה. בשעה שבבית החייל החטוף נשלמות ההכנות לקבלת הפנים לבן גלעד, אחרי חמש שנים וחצי בשבי, מציפים מטיילים את האזור. חלקם עמדו בצהריים (יום ו') והצטלמו על רקע הבית, אחדים אפילו הצטלמו עם השוטר שהוצב בכניסה אליו. רגע מרגש בבית שליט נרשם בצהריים כשהאב נועם טיפס על גג הבית, והניף את דגל ישראל על התורן, שהיה קודם לכן עירום.

 

גלעד שליט בדרך הביתה - עמוד מיוחד ב-ynet:

 

כולם רוצים להיות שותפים לשמחה. בית שליט, בצהריים (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
כולם רוצים להיות שותפים לשמחה. בית שליט, בצהריים(צילום: אביהו שפירא)

 

"הגענו לטיול באזור, ובדרך אמרנו שניסע לבקר בבית של שליט", סיפר תומר מהוד השרון, שהגיע עם משפחתו. "צלם, צלם אותי ליד הכרזה. אני רוצה להראות את זה לילדים", קראה אמו של תומר לבעלה. מבקרים נוספים הגיעו לפתח ביתה של משפחת שליט לאורך כל שעות הצהריים, וצילמו את המקום. הם לא הורשו להיכנס אל הבית, אך נציגי המשפחה העבירו בשמם את הברכות ואת זרי הפרחים לבני המשפחה שהיו בפנים.

 

מגיעים לבית שליט עם כל המשפחה (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
מגיעים לבית שליט עם כל המשפחה(צילום: אביהו שפירא)

 

משפחת בונן מאילת הגיעה לביקור משפחתי בחיפה, והחליטה גם היא לנצל את ההזדמנות כדי להביע תמיכה במשפחת שליט. "לאורך כל התקופה הזו עקבנו אחרי כל כתבה והלכנו לכל עצרת. אני לא יודעת אם זה הוגן, אבל צריך לתת אפילו את כל המחבלים, עשרת אלפים מחבלים, כדי לשחרר את גלעד", אמרה נוגה בונן. "כל הכבוד לנועם ואביבה. צריך להוריד בפניהם את הכובע. אני רק חושבת על הרגע שבו גלעד יראה את אמא שלו. בא לי לחבק את אביבה".

 

מביטים בבית משפחת שליט (צילום: אבישג שאר-ישוב) (צילום: אבישג שאר-ישוב)
מביטים בבית משפחת שליט(צילום: אבישג שאר-ישוב)

 

את משפחת שליט הגיע לבקר בצהריים גם סגן מפקד החטיבה של גלעד, אלוף משנה יואב אילן. הוא נועד עמם בחצר הבית, יחד עם קצינת נפגעים.

 

בבית עצמו ממשיכה משפחת שליט לעמול על טיפוח הגינה, ניכוש העשבים, גיזום הצמחייה והוספת שקי אדמה חדשה. אוהד כנר, פעיל במטה, סיפר שאת ארוחת ערב שישי תערוך המשפחה בביתה בהיקף מצומצם ובשקט, בנוכחות האב נועם, האם אביבה, האח יואל וחברתו יערה. את משפחת שליט ממשיכה גם כעת ללוות צלמת מטעמם, המלווה אותם לצורך עריכת סרט כבר שלוש שנים.

 

בבוקר נפתחו לראשונה תריסי חדרו של גלעד, הפונה אל הרחוב. אמו, אביבה, אווררה את חולצות ה-NBA שלו, ובני המשפחה מכינים את אלבומי התמונות, המכתבים וקטעי העיתונות המתעדים את שנות המאבק. אביבה שליט נראתה בחצר הבית, כשהוציאה שקיות לחברים ולקרובים שניכשו את העשבים וניקו את החצר. על פניה נפרש חיוך גדול. בהמשך יצאו נועם שליט והבן יואל כדי לשטוף את המכונית, ויואל יצא לקנות מצרכי מזון.

 

זרם המבקרים במצפה הילה נמשך כבר שלושה ימים, ואפילו בכפר הערבי הסמוך מעיליה, שדרכו עובר כביש הגישה למצפה הילה, נתלה שלט ענק בכניסה, המברך על שובו של שליט. מצפה הילה מאכלס בימים הללו גם צוותי תקשורת רבים מהארץ ומחו"ל, העוקבים אחר משפחת שליט בשעתה המרגשת.

 

"זה המעשה הציוני הראשון שלך השנה", אמר עופר קיבש לבתו הדר בת ה-9. משפחת קיבש מתל-אביב ומשפחת הס מנהריה הגיעו לבית שליט "כדי שהילדים יראו", אמרו ההורים. "הוא בטח נורא מתרגש, גם אני הייתי מתרגשת אם לא הייתי רואה את אמא שלי חמש שנים", אמרה הדר.

 

הבוקר הגיע לבית משפחת שליט עזאם עזאם, שהיה כלוא במצרים במשך שמונה שנים: "לא יוצאים מזה, זה חלק מהחיים. זה נשאר עם כל בנאדם שהיה בכלא, עם כל שבוי, מאוד מאוד קשה לחזור לחיים רגילים", אמר לקראת שובו של גלעד. גם נזמי ופהמיה חלבי מדליית אל-כרמל, הוריו של החייל מג'די, הנעדר זה שש שנים, הגיעו לבית. "אנחנו הכי שמחים בעולם בשבילם, ומקווים שזה יהיה פתח לכל הבנים שיחזרו, גם הבן שלנו", אמר חלבי האב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נועם שליט מניף את דגל ישראל על גג הבית
צילום: אביהו שפירא
אביבה שליט ונציגת צה"ל
צילום: אבישג שאר-ישוב
ממרקים את המכונית
צילום: אבישג שאר-ישוב
מנקים את החצר
צילום: אבישג שאר-ישוב
מומלצים