שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  היסטוריה: ב.מ.וו מחליפה את סדרה 3

  ב.מ.וו הגרמנית מציגה את סדרה 3 החדשה שתהיה גדולה מקודמתה, אך קלה וחסכונית באופן יחסי. גרסה היברידית תגיע בהמשך. תגיע ארצה בתחילת שנה הבאה

  אותו מספר, אותה סדרה, ובכל זאת מכונית חדשה. יצרנית הרכב ב.מ.וו מציגה סוף סוף את מחליפת סדרה 3 הוותיקה שנמצאת עמנו כבר שש שנים. ומרבית החדשות שנחשפו, צפויות. הדור השישי של אחת המכוניות המוערכות בשוק הרכב צמח במרבית המידות, למעט ירידה של עד 40 ק"ג במשקל. היא תהיה גם חסכונית יותר בצריכת דלק, תשלב גרסה היברידית סופר-ביצועיסטית בהמשך, וכמובן גם M3 ספורטיבית.

   

  תחילת השיווק באירופה של סדרה 3 החדשה מתוכננת לתחילת חודש פברואר הקרוב, בד בבד עם הגעת מכוניות ראשונות - 328 ו-335 - לישראל. מספר חודשים מאוחר יותר יתווספו גרסאות נוספות, ובתחילת 2013 צפויה להגיע אלינו גם הגרסה ההיברידית.

   

   

   

  כנהוג במקרה של החלפת דורות בעולם הרכב, זוכה סדרה 3 החדשה למידות גדולות משמעותית מהדגם המוחלף. בסיס הגלגלים צמח בחמישה ס"מ (281 ס"מ), ואילו האורך הכללי נרשמה תוספת משמעותית של כתשעה ס"מ (462 ס"מ). ב.מ.וו מציינת עוד כי רוחבה של המכונית צמח בארבעה וחמישה ס"מ מלפנים ומאחור בהתאמה, אך נמנעת מלהסגיר את ממד הגובה.

   

  עם זאת, אנשי החברה מציינים כי הנהנים העיקריים מצמיחת המידות יהיו הנוסעים מאחור, ובכך תבוא על פתרונה אחת הבעיות היותר מוכרות של סדרה 3 לאורך השנים - מרחב מחייה מאחור. עם זאת, יש להניח כי הצמיחה במידות - לפחות חלקית - נובעת מהצורך בהכנת מקום עבור יחידת הנעה היברידית. משקל המכונית ירד למרות זאת, בכמה עשרות קילוגרם - עד 40 במקרים מסויימים.

   

  ארבעה מנועים יוצעו בתחילת הדרך, שני מנועי דיזל ושני בנזין. ה-328 תצויד במנוע ארבעה צילינדרים מוגדש-חדש, האמור להעניק ביצועים מרשימים לצד חיסכון בצריכת דלק ופליטת מזהמים. גרסה יעילה במיוחד של ה-320 דיזל (EfficientDynamics) תשחרר 163 כ"ס, ותאפשר לדברי החברה לא פחות מ-24.4 ק"מ לכל ליטר סולר, תוך פליטת 109 גרם CO2 לק"מ. אפילו ה-335 החזקה עם 306 כ"ס, תציע צריכת דלק ממוצעת חסכונית למדי - 13.3 ק"מ לליטר.

   

  סדרה 3 תשווק עם תיבת שישה הילוכים ידנית, או תיבת שמונה הילוכים אוטומטית. כסטנדרט היא תגיע עם מערכת עצור וסע, אשר אמורה לתרום לחיסכון של 5% עד 10% בממוצע. בנוסף היא תשלב את מרבית ארסנל מערכות הנוחות והבטיחות של המותג, כולל מערכת תצוגה עלית צבעונית, התרעה מפני סטייה מנתיב, התראה לפני התנגשות ועוד.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  סדרה 3 החדשה - מצאו את ההבדלים
  סביבת הנהג - שיפור המצוין
  ועכשיו עם השתקפות
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים