שתף קטע נבחר

ספר חדש: היטלר נמלט לארגנטינה ומת ב-1962

תפנית דרמטית בעלילה או קמפיין לסרט? ספר חדש היוצא בימים אלה לאור בבריטניה טוען כי נמצאו ראיות משמעותיות התומכות בסברה כי מנהיג הנאצים, אדולף היטלר, לא התאבד בברלין בשלהי מלחמת העולם השנייה, אלא נמלט לארגנטינה ובה חי עם אהובתו אווה בראון עד למותו ב-1962.

 

עוד חדשות בעולם:

 

"לא רצינו לשכתב את ההיסטוריה, אבל הראיות שגילינו על אודות בריחתו של היטלר פשוט משכנעות מכדי שנוכל להתעלם מהן. אין ראיה פורנזית המאששת את מותם של היטלר או בראון (בגרמניה) ואילו עדויות של אנשים שעקבו אחר הישרדותם בארגנטינה מאוד משכנעות", אמר ג'רארד וויליאמס, אחד מכותבי הספר "זאב אפור: בריחתו של אדולף היטלר".

 

הצורר היטלר בגרמניה הנאצית. "המשיך לגדל את בנותיו עוד 17 שנה" (צילום: AFP) (צילום: AFP)
הצורר היטלר בגרמניה הנאצית. "המשיך לגדל את בנותיו עוד 17 שנה"(צילום: AFP)

 

בראיון לרשת "סקיי" הבריטית ציין וויליאמס כי הוא ושותפו לכתיבה, סימון דאנסטן, ביססו את מחקרם על מסמכים מסווגים שהותרו לפרסום לאחרונה וכן על בדיקות פורנזיות. לטענתם, היטלר ובראון הוטסו בחשאי מגרמניה הנאצית לארגנטינה הפשיסטית באפריל 1945, והצורר הנאצי המשיך לגדל שם את בנותיו עד שמת 17 שנים לאחר מכן.

 

עוד טוענים וויליאמס ודאנסטן כי שירותי הביון האמריקניים אפשרו להיטלר להימלט בתמורה לכך שתינתן להם גישה לטכנולוגיה נאצית. הם גם סבורים כי "חלקים מגולגולתו של היטלר" המוחזקים ברוסיה הם למעשה חלקי גולגולת של אשה, טענה שנחשפה לראשונה לפני כשנתיים על-ידי העיתון הבריטי "אובזרבר".

 

"סטאלין, אייזנהאואר והובר ידעו שאין ראייה שהיטלר מת בבונקר שלו. קשה להבין מדוע המידע שאנו מציגים, שחלקו פורסם כבר אגב, זכה להתעלמות במשך השנים", ציין וויליאמס. יצוין כי ההיסטוריונים סבורים כי גופתו של היטלר נשרפה ושרידיה נקברו בקבר לא מסומן. כך או כך,ובאופן מקרי או שלא, צפוי בתוך כמה חודשים לצאת לאקרנים סרט חדש העוסק בבריחתו לכאורה של היטלר לארגנטינה. שמו של הסרט, אגב, זהה לזה של הספר. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אדולף היטלר
צילום: gettyimages imagebank
מומלצים