שתף קטע נבחר

אמו של אילן גרפל: "אני חיה מדקה לדקה"

גלעד שליט השתחרר זה מכבר, ולפי דיווחים העסקה לשחרור הישראלי-אמריקני שעצור במצרים אמורה לצאת לדרך בימים הקרובים. חבר קונגרס שסייע לו ולמשפחתו: "הוא בחור מצוין מהשכונה, שצילם את עצמו לפייסבוק. הוא לא מרגל"

בעוד עיני כל ישראל הופנו היום ובכל השבוע האחרון לעבר גלעד שליט, באופן ברור, זוג יהודים אחד מרובע קווינס בניו יורק הסתכל לעבר הכלא המצרי, שם מוחזק בנם, אילן גרפל, שנעצר בזמן המהפכה במצרים בחשד לריגול לטובת ישראל.

 

גרפל בכלא המצרי:

 

גלעד חזר הביתה: הכותרות האחרונות

 

"אני עוברת מדקה לדקה, בדיוק כמו בארבעת החודשים וחצי האחרונים", סיפרה אמש (יום ג') אמו, איירין, לעיתון "הדיילי ניוז". חבר הקונגרס הדמורטי גרי אקרמן, שגרפל התמחה במשרדו, הביע תקווה שהוא ישתחרר בקרוב: "אנחנו מנסים להביא לו מוקדם יותר את יום האב ואת יום האם. הוא בחור מצוין מהשכונה שלנו".

 

"עשה מה שסטודנטים עושים, הוא העלה תמונות לפייסבוק" ()
"עשה מה שסטודנטים עושים, הוא העלה תמונות לפייסבוק"
 

לדבריו, הוא הצליח לארגן לזוג ההורים ביקור אצל בנם בכלא בקהיר לפני ראש השנה, למשך שלוש שעות. כמו כן, הוא ציין כי המצרים מייחסים לו מעורבות בפיצוץ תחנת משטרה, אך בתגובה הם גיבשו תיק ראיות שהוכיח כי גרפל כלל לא היה במצרים בזמן ההתקפה.

 

בעוד שתמורת גלעד שליט, הסכימה ישראל לשחרר 1,027 אסירים פלסטינים סך הכול, הרי שעם מצרים, שעמה יש לישראל יחסים דיפלומטיים מלאים ושיתוף פעולה בדרגות שונות, סוכם כי ישוחררו כ-80 אסירים מצרים.

 

אקרמן, שהיה בעבר שכנם של משפחת גרפל והולך לאותו בית הכנסת כמוהם, הוסיף ואמר: "אנו מודים למי שמחזיק בו, שלא פגעו בו פיזית. הוא בוודאי לא מרגל. הוא פשוט עשה מה שסטודנטים עושים, פרסם תמונה של עצמו בפייסבוק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גרפל. מחכה לעסקה שלו
הדיווחים על גרפל בעיתונות המצרית
צילום: AFP
מומלצים