שתף קטע נבחר

15 עצורים בהפגנה לשחרור אסירים בכלא השרון

כ-40 ערבים הגיעו באוטובוס למתחם כלא השרון וקראו לחטוף חיילים כדי לשחרר אסירים. המשטרה דרשה שיעזבו משום שההפגנה לא היתה חוקית. 15 סירבו ונעצרו

1,027 אסירים משתחררים בתמורה לגלעד שליט , אך יש מי שזה לא מספיק לו: המשטרה עצרה אחר הצהריים (יום ה') 15 מפגינים ערבים שהפגינו ליד כלא השרון בעד שחרור אסירים. הם הגיעו למקום ללא רישיון להפגין וסירבו לעזוב את המקום.

 

הפגינו מול כלא השרון למען שחרור אסירים  (צילום:פאנט) (צילום:פאנט)
הפגינו מול כלא השרון למען שחרור אסירים (צילום:פאנט)

 

מהמשטרה נמסר שכ-40 מפגינים ערבים-ישראלים הגיעו באוטובוס אל מול מתחם בתי הכלא בשרון. הם ירדו מהאוטובוס והחלו להניף דגלי פלסטין ולקרוא לחטיפת חיילים נוספים, על מנת לשחרר את כל האסירים הביטחוניים הכלואים בבתי הכלא בישראל.  

 

כאשר קיבלה המשטרה דיווח על ההפגנה, הוזעקו למקום כוחות גדולים ממשטרת כפר-סבא. השוטרים הבהירו כי מדובר בהפגנה ללא רישיון המהווה התקהלות אסורה וביקשו מהם לפנות את המקום ולעלות חזרה לאוטובוס. המפגינים סירבו תחילה, ורק לאחר מספר פעמים שהוסבר להם שהם עוברים על החוק, חלקם עלו לאוטובוס.

 

15 מפגינים, בהן שלוש נשים, סירבו לעזוב את המקום, התעמתו עם השוטרים ונעצרו בחשד להתקהלות אסורה. אחד מהם גם חשוד גם שנהג באלימות כלפי השוטרים. בעצורים: שתי אחיות של העצורה רוד קאסם.

 

אחד המפגינים, שלא נעצר, סיפר ל-ynet: "המשטרה השתמשה באלימות נגדנו, הם הגזימו בכוח שהפעילו וקיללו אותנו. אני חושב שגם המפגינים הגזימו, לא היה צריך לקרוא לחטיפת עוד חיילים, זו לא המטרה שלנו, אלא לשחרר רק את האסירים שנותרו בכלא". בסופו של דבר, עזב האוטובוס את המקום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ההפגנה ליד כלא השרון
צילום:פאנט
מומלצים