שתף קטע נבחר

מצרים הודיעה: נערכים לשחרור אילן גרפל

אחרי כ-4 חודשים בכלא המצרי, נראה ששחרורו של הצעיר קרוב מאוד. הקבינט המצרי מסר שמשרד החוץ יתאם את העסקה

אילן גרפל ישוחרר מהכלא המצרי בקרוב מאוד? כך לפחות נראה מהודעה שפרסמו הערב (יום ה') המצרים, לפיה הם נערכים להחלפת אסירים עם ישראל. גרפל כלוא במצרים מאז חודש יוני בחשד לריגול לטובת ישראל.

 

גרפל בכלא המצרי:

 

"בתגובה לדרישותיהן של המשפחות של האסירים המצרים המוחזקים בישראל, החליט הקבינט שמשרד החוץ יתאם עם כל גופי הביטחון המעורבים את הצעדים להשבת האסירים למולדתם", מסר דובר הקבינט המצרי, מוחמד חגאזי, "זה כולל את החלפתו של אילן גרפל תמורת אותם אסירים".

 

אילן גרפל במצרים. ישוחרר בקרוב? ()
אילן גרפל במצרים. ישוחרר בקרוב?
 

אמש דווח בעיתון המצרי "אל-מסרי אל-יום" כי נציגים משגרירויות ישראל וארצות הברית ביקרו שלשום את אילן גרפל בכלא ומסרו לו שההליכים לשחרורו הושלמו. גורמים דיפלומטיים מצריים הביעו ספק אם שחרורו של גרפל יתרחש לפני שיסתיים השלב השני של עסקת שליט.

 

שלשום, בעוד עיני כל ישראל הופנו לעבר גלעד שליט, באופן ברור, זוג יהודים אחד מרובע קווינס בניו יורק, הסתכל לעבר הכלא המצרי, שם מוחזק בנם שנעצר בזמן המהפכה במצרים.

 

עוד בערוץ החדשות:

 

"אני עוברת מדקה לדקה, בדיוק כמו בארבעת החודשים וחצי האחרונים", סיפרה אמו של גרפל, איירין, לעיתון "הדיילי ניוז". חבר הקונגרס הדמוקרטי גרי אקרמן, שגרפל התמחה במשרדו, הביע תקווה שהוא ישתחרר בקרוב.

 

לדבריו, הוא הצליח לארגן לזוג ההורים ביקור אצל בנם בכלא בקהיר לפני ראש השנה, למשך שלוש שעות. כמו כן, הוא ציין שהמצרים מייחסים לו מעורבות בפיצוץ תחנת משטרה, אך בתגובה הם גיבשו תיק ראיות שהוכיח כי גרפל כלל לא היה במצרים בזמן ההתקפה.

 

בעוד שתמורת גלעד שליט, הסכימה ישראל לשחרר 1,027 אסירים פלסטינים סך הכול, הרי שעם מצרים, שעמה יש לישראל יחסים דיפלומטיים מלאים ושיתוף פעולה בדרגות שונות, סוכם כי ישוחררו כ-80 אסירים מצרים.

 

אקרמן, שהיה בעבר שכנם של משפחת גרפל והולך לאותו בית הכנסת כמוהם, הוסיף ואמר: "אנו מודים למי שמחזיק בו, שלא פגעו בו פיזית. הוא בוודאי לא מרגל. הוא פשוט עשה מה שסטודנטים עושים, פרסם תמונה של עצמו בפייסבוק".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים