שתף קטע נבחר

פצועים בעימות בין מתנחלים לפלסטינים בבנימין

מלחמת גרסאות סביב עוד אירוע אלים בין תושבי המאחז אש קודש לבין חקלאים מהכפר ג'אלוד ופעילי שמאל אירופים, שהגיעו למסיק זיתים בשטח מריבה. תושב אש קודש: "הם פרובוקטורים". הפלסטינים: המתנחלים היכו ושברו מצלמות

נמשך העימות סביב סכסוך האדמות בין תושבי המאחז אש קודש לבין חקלאים מהכפר ג'אלוד: עשרה בני אדם נפצעו היום (ו') באירוע אלים ורב משתתפים בין מתנחלים לבין פלסטינים ופעילי שמאל שעסקו במסיק זיתים סמוך לכפר שבבנימין. שלושה מתנחלים נפצעו קל מפגיעת אבנים ומכות יבשות, ומנגד נפצעו בין ארבעה לשישה פלסטינים, ביניהם ילד בן 12, וחלקם פונו לבית חולים באזור שכם.

 

כמה דקות אחרי תחילת העימות הגיע למקום כוח צה"ל שהשתמש בירי רימוני גז על מנת להפריד בין שני המחנות. כמו כן פרצה אש במטע הזיתים, אולם לא ברור אם הוצתה על ידי אחד הצדדים או כתוצאה מהירי של כוח צה"ל.

 

רעולי פנים בשטח המריבה, סמוך לכפר ג'אלוד (צילום: ארז קריספין, לוחמים לשלום) (צילום: ארז קריספין, לוחמים לשלום)
רעולי פנים בשטח המריבה, סמוך לכפר ג'אלוד(צילום: ארז קריספין, לוחמים לשלום)

 

מתנחלים, פלסטינים וזיתים - כתבות נוספות:

 

כעת מתנהלת מלחמת גרסאות בין הצדדים סביב השאלה מי החל באלימות. פלסטינים מכפר ג'אלוד טוענים כי עסקו במסיק באדמות השייכות להם וסמוכות למאחז אש קודש, בזמן שקבוצת מתנחלים רעולי פנים הגיעו מכיוון המאחז כשהם חמושים במוטות. לטענת הפלסטינים, המתנחלים החלו להכות את המוסקים ואת פעילי השמאל שסייעו להם. כמו כן, הם טענו כי המתנחלים שברו וגנבו מצלמות שהיו ברשותם.

 

מנגד אמר ל-ynet אחד מתושבי אש קודש שהיה עד לאירועים: "בדרך כלל תוקפים אותנו רק פלסטינים, אבל הפעם היו גם 50 פלסטינים וגם מספר זהה של פעילי שמאל ואנרכיסטים אירופים. הילדה שלי צעקה אליי מהמטבח שיש קבוצה גדולה אנשים לא מזוהים ליד היישוב. הם היו ממש ליד הבתים. כשהגענו לראות מה קורה חטפנו מטח של אבנים ואחרי זה מכות".

 

"חשוב להדגיש שהם הגיעו בתירוץ של מסיק, אבל לא תיאמו זאת עם הצבא או כל גוף אחר", הוסיף האיש, "העצים המדוברים חולים ואף אחד לא נוגע בהם כבר עשר שנים, לכן כל המטרה שלהם הייתה פרובוקציה ולא צורך חקלאי".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מי התחיל? העימות במטע הזיתים
צילום: ארז קריספין, לוחמים לשלום
מומלצים