שתף קטע נבחר

צילום: אבי אוחיון, לע"מ

הליכוד: לבני פחדנית, למה שתקה בזמן אמת?

בתגובה לראיון ל"ידיעות אחרונות" בו יצאה נגד עסקת שליט, תקפו בליכוד את לבני: "הוא נחטף כשהייתה שרה, עדיף שתשתוק". השר ארדן: "לבני אומרת שישראל נחלשה? בגלל שלבני נחלשה"

"מצער שלבני מתייחסת לחייל גלעד שליט כאל פליט ריאליטי", כך מגיבים הבוקר (יום א') בליכוד לדבריה של ח"כ ציפי לבני, לפיהם ישראל נחלשה בעקבות עסקת שליט. ב"ידיעות אחרונות" פורסמו הבוקר התבטאויותיה של לבני נגד העסקה להחזרת החייל החטוף בתמורה ליותר מ-1,000 אסירים, רבים מהם מחמאס.

 

 

בשיא הוויכוח סביב העסקה שתקה לבני, והבוקר דיברה לראשונה. "הציבור כפה על הממשלה את ההחלטה", אמרה יו"ר האופוזיציה לעיתון, "כשעם ישראל עוסק בריאליטי של גלעד שליט, הקשב לא קיים". היא האשימה: "בגלל נתניהו הוכפל כוחו של חמאס וישראל נחלשה. יש בעסקה פוטנציאל לנזק אסטרטגי למדינת ישראל".

 

לבני הוסיפה: "הגענו למצב שבו החברה הישראלית לא יכולה הייתה לעכל את המשך החזקתו של גלעד בשבי. ההחלטה נפלה, ואני שמחה שזה מאחורינו. האם צריך לשחרר חטוף ישראלי בכל מחיר? לי ברור שלא‭."‬

 

גלעד בבית - הכתבות האחרונות:

 

בליכוד תקפו את לבני בחריפות: "מצער שלבני בחרה להיות בחופשה בחו"ל כשכל עם ישראל התרגש משובו של גלעד. לבני היא פוליטיקאית פחדנית שלא דיברה כשהיה צריך. כנראה היא שכחה שגלעד שליט נפל בשבי כשהיא הייתה שרה בכירה בממשלה".

 

עוד בערוץ החדשות:

 

"כנראה גם ששכחה שנכשלה בהשבתו הביתה", הוסיפו בליכוד, "עד להכרעתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו להשיב אותו למשפחתו ולמדינת ישראל. לבני אינה יודעת מהי אחריות ופועלת משיקולים פוליטיים שאינם מקובלים גם על חברי מפלגתה. לבני התעוררה כמו תמיד מאוחר מדי ועדיף היה שתמשיך בשתיקתה".

 

"הציבור ישפוט"

גם חבר המפלגה והשר להגנת הסביבה גלעד ארדן, שלא השתתף בהצבעה על העסקה משום ששהה בחו"ל, תקף את לבני בחריפות. "הגברת לבני מעולם לא הצטיינה במנהיגות וכל עם ישראל רואה ומבין היטב כי מדובר בעמדה פחדנית. העובדה שהיא בוחרת להגיד את עמדתה אחרי שהממשלה מצביעה, מעידה יותר מכל על הכוונות של לבני. אם היא באמת נגד העסקה, הרי שהיא כיו"ר האופוזיציה, הייתה צריכה להיאבק ולהשפיע לפני ההצבעה".

 

גלעד שליט מחוץ לביתו עם יערה וינקלר (צילום: MCT) (צילום: MCT)
גלעד שליט מחוץ לביתו עם יערה וינקלר(צילום: MCT)
 

לדברי ארדן, "הציבור ישפוט את דבריה גם לאור עמדתה ומעורבותה בהחזרת החיילים גולדווסר ורגב ז"ל. גלעד שליט הוא חייל חי שהוחזר למדינת ישראל. ציפי לבני אומרת שישראל נחלשה? זה בגלל שציפי לבני נחלשה".

 

גם באופוזיציה מתחו ביקורת על התנגדותה של לבני לעסקה. "מנהיגות אמיתית נבחנת בזמן אמת", אמרה יו"ר העבודה, שלי יחימוביץ', "גם כאשר מדובר בעמדה שאינה פופולרית". היא הוסיפה: "ראוי היה שתשמיע את עמדתה בעיצומו של הדיון הציבורי בלי שיקולי פופולריות. בנוסף, ממשלת קדימה-עבודה כבר הסכימה בעבר למתווה דומה ולכן לא ברורה ההתנגדות כעת".

 

בינתיים, על רקע המשך הוויכוח הציבורי סביב מחיר העסקה, ממשיך גלעד במאמציו לשוב לחיים שגרתיים. בערב יום חמישי האחרון הוא צפה במשחקה של קבוצת מכבי תל-אביב בכדורסל ובשבת בבוקר יצא עם אביו נועם לחוף בצת.

 

גלעד שליט מוקף כל הזמן בבני משפחה וחברים, שמגיעים לביתו. "החברים והמשפחה ממשיכים להכיר לגלעד את המציאות העכשווית, הדברים שהשתנו בעולם המחשבים וכדומה. בנוסף הוא נחשף למהדורות החדשות והעיתונים", נמסר בעדכון של המשפחה. "גלעד ממשיך להיפגש עם שכניו וחבריו, הוא אוכל טוב וממשיך להתחזק". בימים הקרובים צפוי לבקר את החייל גם נשיא המדינה, שמעון פרס.

 

Read this article in English

 

בהכנת הידיעה השתתפו אטילה שומפלבי, מורן אזולאי, רונן מדזיני ובועז פיילר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבני. "הייתה בחופשה בחו"ל כשעם ישראל התרגש"
צילום: עופר עמרם
נתניהו מקבל את פניו של גלעד
צילום: אבי אוחיון, לע"מ
מומלצים