שתף קטע נבחר

סוכריית ענק לגלעד; נפתח הרחוב במצפה הילה

תושבת אילת הביעה את שמחתה על חזרתו לישראל במחווה מתוקה במיוחד. במקביל: המשטרה הסירה את המחסום בסמוך לבית המשפחה ומעתה תגיע רק לסיורי אבטחה. פונה הפעוטון שבמשך שבוע שימש מרכז תקשורת עולמי

חמישה ימים אחרי החזרה של גלעד שליט לישראל, מתחילים כוחות הביטחון לדלל את נוכחותם במצפה הילה. לפנות ערב (יום א') הסירה המשטרה את המחסום בכניסה לרחוב של בית המשפחה, והשוטרים עזבו את המקום. מיד אחר כך יצא נועם שליט מהבית ואסף את הכיסאות שעליהם ישבו השוטרים. גלעד עצמו ממשיך לחזור לשגרה. היום טיפל בגינה, תחום שהיה "באחריותו" עוד לפני השבי. החברים במצפה הילה סיפרו שגם הספיק לשחק מעט כדורסל.

 

כמה מהשכנים מתחו ביקורת על הסרת המחסום, וטענו שהדבר יעודד סקרנים להגיע ליישוב ובכך להטריד את משפחת שליט בביתה. מהמשטרה נמסר כי בכוונתם לבצע סיורים במקום בתיאום עם צה"ל, "כוחות המשטרה יעזבו את היישוב בהדרגה על מנת להחזיר את החיים לשגרה".

  

גלעד שליט בבית - כתבות אחרונות:

 

 

במקביל, מצפה הילה עדיין מתקשה לחזור לשגרה. בהשוואה לסוף השבוע אמנם הצטמצם משמעותית מספר המבקרים והסקרנים שהגיעו לתמוך במשפחה או לנסות לראות את שליט, אבל התכונה במקום עדיין מורגשת.

ביישוב ממתינים לביקורו הצפוי מחר של נשיא המדינה שמעון פרס, בתקווה שלאחריו יוקל מעט הלחץ.

 

בין המבקרים שהגיעו היה תושב אילת, שביקש להעביר למשפחה סוכרייה במשקל 15 קילוגרם ועליה כתוב: "שליט גלעד - לחופש נולד". בשיחה עם ynet, סיפר: "הבחורה שהכינה את זה לא יכלה להגיע בגלל המרחק. כשהיא שמעה שאני נוסע לצפון היא ביקשה ממני להקפיץ את הסוכרייה לגלעד שליט".

 

למעט המחסום בכניסה לרחוב אספה המשטרה עוד עשרות מחסומים שפוזרו ביישוב במהלך השבוע האחרון. גם הפעוטון הסמוך, שמאז יום שלישי שימש בסיס לניידות השידור הרבות מהארץ והעולם, חזר לפעילות סדירה. שכנים ומכרים של משפחת שליט מספרים שגלעד ממשיך בטיוליו היומיים ושב ונפגש עם חברים. "הוא נראה אופטימי ושמח", סיפרה אחת השכנות. "לפי מה שנראה הוא ממש נהיה גבר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתוק לו. סוכריית הענק במצפה הילה
צילום: חגי אהרון
מומלצים