שתף קטע נבחר

משפחת העצור במצרים: נזיר נתן לו נשק

מקורביו של מועאד זחאלקה, שנעצר במצרים כשברשותו רובים ותחמושת, טוענים: "נזיר מבית לחם ביקש ממנו להעביר קופסה עם צלבים לכתובת במצרים, הוא לא ידע מה יש בפנים"

מבריח נשק או תייר תמים? בני משפחתו של מועאד זחאלקה, הישראלי שנעצר במצרים בחשד שניסה להבריח אמצעי לחימה במעבר הגבול בטאבה, טוענים הערב (יום א') כי הוטעה ונוצל על ידי נזיר מבית לחם. לטענתם, הנזיר ביקש מזחאלקה להעביר למצרים קופסה עם צלבים, אבל למעשה היא הכילה רובה קלצ'ניקוב, שני אקדחים ותחמושת.

 

כותרות נוספות בערוץ החדשות:

 

משפחתו של העציר מתגוררת בכפר קרע שבמשולש. מקורב למשפחה אמר ל-ynet כי זחאלקה מנהל משרד תיירות באילת ולא ייתכן שהיה לו קשר להברחת נשק. "עד כמה שאנחנו יודעים, הנזיר ביקש ממנו להעביר את הקופסה לכתובת במצרים", אמר המקורב. "מועאד האמין לו אז הוא לא בדק מה יש בתוכה. הוא גילה את כלי הנשק רק ברגע שהמצרים פתחו את הקופסה. הטעו אותו וגרמו לו להגיע למעצר. אנחנו עושים כל מאמץ וכל צעד משפטי כדי להוציא אותו משם".  

 

לטענת המשפחה, זחאלקה הוא אדם נורמטיבי שמעולם לא היה מעורב בפרשיות מסוג זה. חבר של זחאלקה זעם כששמע על המעצר: "אני לא מאמין שהוא מעורב בדבר כזה. משהו כאן מסריח. מישהו עומד מאחורי מה שעשו לו. צריך להגיע לבן אדם הזה ולעצור אותו".

 

הח"כ לשעבר נואף מסאלחה נמצא בקשר עם המשפחה ומנסה לסייע במאמצים לשחרור הבן. "הם מאוד מודאגים", סיפר. "אירוע כזה, על רקע המצב הפוליטי המיוחד במצרים, הוא מאוד מדאיג. אני מקווה שהמצב הפוליטי הנוכחי לא ישפיע לרעה על שחרורו של מועאד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שיה אגוזי
מעבר טאבה. המשפחה מודאגת בגלל המצב הפוליטי במצרים
צילום: שיה אגוזי
מומלצים