שתף קטע נבחר

הרב עובדיה יוסף לרה"מ: פעל לשחרור פולארד

ראש הממשלה ומנהיגה הרוחני של ש"ס שוחחו בשעת לילה מאוחרת בעניין ג'ונתן פולארד ואילן גרפל. נתניהו עדכן את הרב בהתפתחויות האחרונות והודה לו על התמיכה בשחרור שליט

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נפגש אמש (א') עם מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, בבית הרב בירושלים, ודן עמו באריכות במאמצים לשחרור ג'ונתן פולארד הכלוא בארצות הברית ואילן גרפל הכלוא במצרים. בפגישה השתתפו גם שני השרים הבכירים של ש"ס, אלי ישי ואריאל אטיאס.

 

עוד בערוץ חדשות

 

במהלך הפגישה, שארכה למעלה משעה, שוחחו ראש הממשלה ומנהיג ש"ס בעיקר בעניינו פולארד. הרב יוסף ביקש מנתניהו להמשיך בפדיון השבויים גם לאחר חזרתו של גלעד שליט לישראל ולהתמקד בסוכן הישראלי הכלוא בארצות הברית. ראש הממשלה השיב לו כי הוא עושה מאמצים עילאיים לכך ועדכן אותו בהתפתחויות האחרונות בסוגיה. נתניהו הוסיף כי גם הטיפול בעניינו של אילן גרפל מתקדם.

 

הרביעייה מתכנסת בבית הרב: הרב יוסף, השר ישי, רה"מ נתניהו והשר אטיאס ()
הרביעייה מתכנסת בבית הרב: הרב יוסף, השר ישי, רה"מ נתניהו והשר אטיאס

 

ביקורו של נתניהו אצל הרב עורר סקרנות רבה ברחוב החרדי, ושמועות רבות נפוצו סביב האירוע, בהן דיווח אפשרי של נתניהו על התקדמות במגעים לשחרור פולארד, או כוונת ראש הממשלה לבקש מהרב ברכה בעניין חידוש המשא ומתן עם הפלסטינים.

 

לבסוף נראה שמרבית הפגישה נגעה בעיקר בנושאים פוליטיים, אולם חלק מתוכנה נותר חסוי, ובמהלכה אף הוצאו מן החדר כל העוזרים, המאבטחים ואנשי הלשכה של ראש הממשלה ושל שרי ש"ס, והיא נמשכה בשמונה עיניים בלבד - נתניהו, ישי, אטיאס והרב עובדיה יוסף.

 

נתניהו הודה לרב על תמיכתו בעסקת שליט וביקש ממנו ברכה לרגל יום הולדתו ה-62 שחל לפני כמה ימים. ראש הממשלה ומנהיגה הרוחני של ש"ס היו אמורים להיפגש כבר במהלך חג הסוכות, אולם הדבר לא יצא אל הפועל, בעיקר בגלל העיסוק בשחרורו של שליט. בסופו של דבר נקבעה הפגישה ל-19:00 אמש ונדחתה ל-23:00, בשל פגישה עם ראש עיריית ניו יורק בלומברג.

 

גורמים בש"ס אמרו: "זו פגישת תחזוק לקראת פתיחת מושב החורף. נתניהו רוצה להרוויח גם משחרור שליט, לכן הוא צריך לקיים את הפגישות האלה".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראש הממשלה והרב עובדיה יוסף בפגישה קודמת
צילום: יעקב כהן, אתר חדרי חרדים
מומלצים