שתף קטע נבחר

ג'ייסון אלכסנדר בכנסת: "לחזק את המתונים"

ג'ורג' קוסטנזה למען השלום: השחקן שגילם את הדמות הבלתי נשכחת ב"סיינפלד" הגיע לדיון בנושא פיתרון שתי המדינות בכנסת. השר יעלון נתן לו שיעור בפוליטיקה: "הסכסוך הישראלי-פלסטיני אינו מקור כל הצרות במזרח התיכון"

שבוע לפני שהכנסת חוזרת לפעילות, הגיע היום (ב') אורח יוצא דופן למשכן בירושלים. ג'ייסון אלכסנדר, אותו אתם מכירים כג'ורג' קוסטנזה מסדרת הטלוויזיה "סיינפלד", השתתף בדיון מיוחד של השדולה לקידום תוכנית שתי המדינות בכנסת.

 

עוד בערוץ החדשות:

אחרי כשעתיים: הכוננות לפיגוע בירושלים הוסרה

מקים ויקיליקס: אנו תחת מצור, לא נוכל לפעול

 

ג'ייסון אלכסנדר בכנסת (צילום: אלעד רוזגוביץ) (צילום: אלעד רוזגוביץ)
ג'ייסון אלכסנדר בכנסת(צילום: אלעד רוזגוביץ)

 

ביקורו של השחקן האמריקני בכנסת עורר עניין רב, ובפתח הדיון הוא העניק ראיונות רבים לתקשורת המקומית והזרה ואמר כי הוא שמח להיות בישראל במסגרת משלחת של ארגון "קול אחד" הפועל למען סיום הסכסוך.

 

יו"ר השדולה לקידום שתי המדינות, ח"כ יואל חסון (קדימה), אמר בפתח הדיון: "על ממשלת ישראל האחריות המלאה לחידוש המשא ומתן עם הרשות הפלסטינית והעומד בראשה. זאת, כדי להגיע להסדר קבוע שיביא לסיום הסכסוך בין ישראל לפלסטינים על ידי הקמת מדינה פלסטינית עצמאית, לצדה של ישראל. זאת, לפני שמדינות העולם יכפו על ישראל מדינה דו-לאומית ובכך תחדל להיות מדינתו של העם היהודי וסוף החלום הציוני".

 

פגישה עם רג'וב, ארוחת בוקר בי-ם 

אלכסנדר דיבר מיד לאחר ח"כ חסון. "פעילות תנועת 'קול אחד', בשיתוף עם השדולה לקידום תוכנית שתי המדינות בכנסת, מזכירה לנו שסיום הסכסוך הישראלי-פלסטיני מחייב את המתונים באזור להיות נחושים יותר מהקיצוניים בו. אנחנו באנו היום לחזק את אותם מתונים". בדיון השתתף גם מנכ"ל "קול אחד", טל הריס.

 

מי שהשמיע קול אחר בפגישה עם אלכסנדר הוא השר משה יעלון. "זו טעות לטעון

שהסכסוך הישראלי-פלסטיני הוא המקור לכל הצרות ולאי היציבות במזרח התיכון", אמר לשחקן ותקף את הנשיא הפלסטיני, שלדבריו "מכחיש את קיומו של העם היהודי, טוען שליהודים לא מגיעה מדינה ומסרב לקבל שכל הסכם יהיה סוף הסכסוך וקץ התביעות".

 

אתמול נפגש אלכסנדר עם משלחת פלסטינית בהנהגת ג'יבריל רג'וב. הצדדים דנו בכמה נושאים פוליטיים ובגיבוש אסטרטגיה לקידום תהליך השלום. הבוקר סעד אלכסנדר בירושלים והוא ימשיך בפגישות בישראל עד לסוף השבוע הקרוב.

 

Read this article in English

 

בהכנת הידיעה השתתף אטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מה ג'רי היה אומר על זה?
צילום: אלעד רוזגוביץ
מומלצים