שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

עזרה משמיים: תינוקת חולצה מהריסות הרעש. צפו

לאחר 48 שעות מתחת להריסות בניין שקרס, הצליחו כוחות חילוץ טורקיים להציל את חיי עזרה קרדומאן בת השבועיים. ברגע חילוצה היא כוסתה בשמיכה והועברה לטיפול רפואי בבית חולים

רגע קטן של אושר נרשם בעיצומו של האסון שפוקד את המדינה המוסלמית: תינוקת בת שבועיים חולצה היום (יום ג') מבין הריסות בניין שקרס ברעידת האדמה שהיכתה במזרח טורקיה לפני 48 שעות. לא עבר זמן רב וגם אמהּ של התינוקת וסבתהּ חולצו בחיים על ידי כוחות החילוץ וההצלה.

 

אסון טבע בטורקיה - העדכונים האחרונים:

 

ערוצי הטלוויזיה בטורקיה שידרו תמונות של אנשי חילוץ, הלבושים בסרבלים כתומים, מוחאים כפיים בעת שהתינוקת, עזרה קרדומאן, הוצאה מתוך ההריסות בעיר ארג'יש. אחד המחלצים החזיק בידיו בעדינות את התינוקת, שנעטפה בשמיכה והועברה מיד לטיפול רפואי בבית חולים.

 

ארגון הסהר האדום הטורקי האדום התריע כי מאות בני אדם ואולי אף אלפים לכודים תחת ההריסות המבנים שקרסו שלשום ברעידת האדמה. לדברי הארגון, יותר מ-2,200 מבנים הפכו לעיי חורבות. לפי שעה, מניין ההרוגים הרשמי עומד על 366 ומניין הפצועים על כ-1,300.

 

בינתיים, אלפי בני אדם במזרח טורקיה בילו לילה שני ברחובות בתנאי מזג אוויר קשים במיוחד. רבים מהם חוששים לשוב לבתיהם בעקבות רעש האדמה העז שהיכה בארצם בתחילת השבוע.

 

פעולות החילוץ וההצלה בערים ואן וארג'יש עדיין נמשכות היום ועל פי ההערכות, עשרות בני אדם עדיין לכודים מתחת להריסות בניינים שקרסו על יושביהם. 

 

הלילה היתה למחלצים עוד סיבה לחייך לאחר שחמישה בני אדם הוצאו חיים מתוך ההריסות. כך דיווחה סוכנות הידיעות הטורקית "דוגאן". מאהיר יטצ'אן, אחד המתנדבים שהגיע לסייע בפעולות החילוץ, סיפר כי הארגון אליו הוא משתייך, AKUT, מקווה כי ימשיך לקבל שיחות טלפון והודעות טקסט מאנשים שנלכדו בין הריסות המבנים שקרסו. 

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שרדה את הרעש הקטלני. התינוקת עזרה
צילום: AFP
עזרה הקטנה הועברה מיד לטיפול רפואי
צילום: EPA
2,200 מבנים קרסו ברעש
צילום: רויטרס
עיר אוהלים להומלסים הרבים
צילום: AP
אלפים לכודים תחת ההריסות?
צילום: AFP
לילה שני של שינה ברחובות הקפואים
צילום: EPA
מומלצים