שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הכל נשאר במשפחה: 3 בני דודים סיימו בה"ד 1
  רחבת המסדרים המיתולוגית בבית הספר לקצינים הולידה לאורך השנים המון סיפורים, אבל שלושה בני אותה משפחה שמסיימים את הקורס יחד? נאיף, עלי וגדעון קבלן יקבלו היום סיכת מ"מ ובית ג'אן כולה תהיה שם. "לא נתנו לכלום לשבור אותנו"

  הכל נשאר במשפחה, גם בקורס קצינים: עשרות מבני משפחת קבלן מהיישוב הדרוזי בית ג'אן צפויים לגדוש היום (ג') את יציעי רחבת המסדרים המיתולוגית בבה"ד 1. שלושה מבני המשפחה - נאיף, עלי וגדעון - בני דודים המשרתים בגדוד "חרב" צפויים לסיים יחד קורס קצינים אחרי שמונה חודשי צוערות מפרכת. השלושה צפויים לשוב כבר בשבועות הקרובים לגדודם, הנמצא על גבול לבנון.

   

  גם הם מפקדים: סיפורי קצינים נוספים

   

  במשפחת קבלן מכירים היטב את הדרך לבה"ד 1. רבים מבני המשפחה שירתו ומשרתים בצה"ל, אך התרגשות משושלת שכזו מתרגשים לזכור אפילו בבה"ד עצמו. "לא היה דבר כזה ששלושה בני דודים מתחילים ומסיימים יחד את הקורס", אמר בגאווה עלי ל-ynet. "כל בני המשפחה יגיעו, מהסבים והסבתות ועד לאחרוני הנכדים".

   

  על-אף ששובצו בפלוגות שונות במהלך הקורס, הצליחו שלושת בני הדודים להיפגש מדי פעם, לשוחח ולתמוך אחד בשני גם ברגעים הקשים והמורכבים ביותר של הקורס. "בבוחן המ"מ המסכם, המוכר גם כבוחן לורן, אחרי ניווט הבדד המסכם שארך 27 קילומטר ולפני אקט המכשולים, נפגשנו לזמן קצר מאד והיה לנו מאוד-מאוד קשה לאגור כוחות ולהמשיך", סיפר נאיף.

   "עודדנו זה את זה ולא נתנו לשום קושי לשבור אותנו. זה מאפיין אותנו גם במשפחה ובעיקר בגדוד חרב שממנו באנו. אצלנו כולם בשביל אחד ואחד בשביל כולם".

   

  בשנים האחרונות עלתה בצה"ל האפשרות לפרק את הגדוד הדרוזי ולפזר את מגויסיו ולוחמיו ביו היחידות השונות. אולם התנגדות בקרב פרנסי העדה הביאה לטרפוד הרעיון. "בעבר באמת היתה כוונה כזו בגלל אחוז גיוס נמוך, אבל בדיוק בגלל זה בוצעה בעדה פעילות גבוהה לעידוד בני נוער להיות לוחמים ולהצטרף לגדוד", הוסיף נאיף. "כיום, לוחמי הגדוד הדרוזי נשארים בו בעיקר בגלל חיזוק החינוך וערך הרעות והגיבוש בין הלוחמים. חשוב שהגדוד ימשיך לפעול במסגרתו הנוכחית עם ההתמחויות הייחודיות שלו בשטח פתוח ובשטח בנוי".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שניים מבני קבלן. "כל המשפחה תגיע"
  צילום: דובר צה"ל
  מומלצים