שתף קטע נבחר

ריקו שירזי נעצר בגלל חשבוניות פיקטיביות

מלבד שירזי, המוכר כראש ארגון פשע מנתניה, נעצרו בפרשה 23 חשודים נוספים, בהם דמויות המזוהות עם ארגונו. על פי החשד, היקף ההונאה עמד על מיליוני שקלים

24 חשודים, בהם ראש ארגון הפשע ריקו שירזי, נעצרו היום (ד') בחשד להפצת חשבוניות פיקטיביות וקבלה במרמה של החזרי מס בהיקף של מיליוני שקלים. החקירה נוהלה על ידי הרשות למיסים והיחידה הכללית במשטרה. מלבד שירזי, נעצרו גם מספר חשודים המזוהים עם ארגונו והעבריין אלי "קוסם" נעים. מחר יובאו החשודים להארכת מעצר בבית המשפט המחוזי בראשון לציון.

 

ריקו שירזי מול המשטרה - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

עוד בערוץ החדשות :

 

בתקופה האחרונה, ניהלה היחידה הכלכלית בראשותו של תת-ניצב אבי נוימן חקירה סמויה נגד שירזי ואנשי עסקים אחרים, בשיתוף רשות המסים. במהלך החקירה, עלה החשד כי העצורים הקימו חברות קש והוציאו חשבוניות פיקטיביות.

 

ריקו שירזי בבית המשפט (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
ריקו שירזי בבית המשפט(צילום: אבי מועלם)
 

בשעות הבוקר פשטו השוטרים על בתיהם ובתי העסק של החשודים, ערכו חיפושים והחרימו ציוד ומחשבים. בשעה זו, נחקרים העצורים במשרדי היחידה בלוד בחשד לעבירות מרמה, גניבה, הלבנת הון ועבירות כלכליות אחרות. צוות החקירה, בראשות ניצב משנה אהרון ולריולה, מעריך שהיקף ההונאה עמד על מיליוני שקלים.

 

באי כוחו של ריקו שירזי, עורכי הדין ג'קי סגרון ומשה שרמן, אמר כי "שוב פעם המשטרה עוצרת את שירזי רק בגלל השם שלו ועוד לפני שיש לה ראיות. אני מאמין שמחר בבית המשפט נחשוף זאת והוא ישוחרר כמו בתיקים קודמים שבהם נעצר".

 

היסטוריה של עבירות

שירזי, המוגדר כראש ארגון פשע הפועל באזור נתניה, נחשב כבר שנים ליעד מרכזי במשטרה. הוא נעצר מספר פעמים בשנים האחרונות: ביולי 2009, נשלח לחודשיים וחצי מאסר בפועל, לאחר שהורשע בהחזקת סם שלא לצריכה עצמית ובהכשלת שוטר באילת. בחודש מאי 2009, הוא נעצר בחשד לסיוע ברצח ארתור מטייב - פרשה בה הואשם בנו,

שי, בהריגה. בפברואר 2008 הוא נעצר בחשד לעבירות על חוק ניירות ערך. הוא הכחיש את החשדות המיוחסים לו ושוחרר לאחר חקירתו. באוגוסט 2007 הוא נעצר בחשד שהלווה כספים בריבית של 8-10 אחוזים לחודש, ואיים על החייבים שלא עמדו בתשלומי החוב. לאחר כמה ימים במעצר הוא שוחרר.

 

שירזי גדל בנתניה ובצעירותו אף שיחק כדורגל בקבוצת הכדורגל המקומית. בשנת 2000 השתחרר מהכלא לאחר שריצה עונש על מערבות ברצח עבריין אחר, על רקע מאבקי שליטה בעולם הפשיעה בנתניה. מאז עסק בתחום של הלוואות כספים בשוק האפור.

 

לאחרונה, על אף שלא היה מעורב במקרה, שורבב שמו של שירזי לדיווחים השונים בפרשת מעצרה של הזמרת מרגלית צנעני. "ריקו הוא היום מספר אחד בארץ, הוא חזק גם בלי האישור של מרגול,

 והוא שומר על עצמו ונזהר לא ליפול", אמרו אז ל-ynet גורמים בנתניה. "הפחד שלו הוא שהמשטרה תאשים אותו כמי שעומד בראש ארגון פשיעה, ואז הוא ייכנס לכלא לשנים רבות, כמו אסי אבוטבול שנשפט ל-18 שנים. ריקו שקט וחכם, ועובדה שכל המשטרה עם כל האמצעים שלה, לא מצליחה להכניס אותו לכלא. מרגול טעתה כששרבבה את שמו לפרשה, ועוד בנימה מזלזלת, אבל בטוח שהוא לא מתרגש מזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ריקו שירזי בבית המשפט
צילום: עופר עמרם
תת-ניצב אבי נוימן
צילום: אבי מועלם
עו"ד משה שרמן
צילום: הרצל יוסף
מומלצים