שתף קטע נבחר

מארגני המחאה: העירייה רצתה לגבות מאיתנו כסף

לקראת העצרת במוצ"ש ביקשה עיריית תל אביב 35 אלף שקל עבור השימוש בכיכר רבין, אולם החליטה לוותר

כמה עולה לדרוש צדק חברתי? אתמול (יום ה') כמעט התרחש עימות חזיתי נוסף בין עיריית תל אביב לבין מנהיגי מחאת האוהלים, כאשר לטענת מארגני ההפגנה שצפויה להתקיים בשבת, העירייה דרשה 35 אלף שקל עבור השימוש בכיכר רבין. מובילי המחאה הודיעו כי הם לא מתכוונים להיענות לדרישה בטענה ש"לא נשלם עבור הזכות שלנו למחות", והעירייה הודיעה בתגובה כי לא תדרוש תשלום עבור ההפגנה - כך שבניגוד להפגנות אחרות בכיכר - המארגנים לא יצטרכו לשלם לעירייה.

 

מחאת האוהלים - כתבות נוספות:

 

מארגני המחאה, בסיועו של חבר מועצת עיריית תל אביב יואב גולדרינג, פנו לאחרונה למשטרה בבקשה לקבל אישור לקיים את ההפגנה. אלא שבניגוד להפגנות מהקיץ החולף, הפעם דרשה מהם המשטרה אישור בכתב מן העירייה. עיריית תל אביב נוהגת לגבות תשלום עבור כל שימוש באתרים שבתחומה כגון כיכר רבין או רחבת מוזיאון תל אביב, וכך נהגה גם הפעם. אולם המארגנים ביקשו להמשיך בנוהל מהקיץ האחרון, לפיו קיבלו אישור בעל פה מסמנכ"ל התפעול של העירייה, וכך לא נדרשו לשלם עבור ההפגנות.

 

חבר המועצה גולדרינג אמר ל-ynet: "אנחנו מקיימים את ההפגנה בהתאם להנחיות משטרת ישראל. היא הגורם היחיד מבחינת החוק שיכול לאשר אותה או להתנות תנאים. לא ייתכן שמחאה תותנה בתכתיבים כלכליים שמי שידו אינה משגת לא יוכל לעמוד בהם".

 

ההפגנה בכיכר המדינה בספטמבר. הפעם זה עולה כסף (צילום: בן קלמר) (צילום: בן קלמר)
ההפגנה בכיכר המדינה בספטמבר. הפעם זה עולה כסף(צילום: בן קלמר)

 

במטה המחאה נשמעו גם קולות בוטים יותר: "החל מהרגע הראשון של מחאת האוהלים שמו להם עיריית תל אביב והעומד בראשה כמטרה לשים מקלות בגלגלי המחאה. הזכות למחות בכיכר העיר היא מזכויות היסוד של כל אדם באשר הוא. לא ייתכן שראש העיר ידרוש תשלום על זה".

 

כותרות נוספות בערוץ החדשות:

בדרך הביתה: אילן גרפל המריא מקהיר לישראל

הפרקליטות: לחקור המרצה שקרא לשבור מפרקות

התעריפון: 30 אלף שקל לקילו הרואין, 10 לחשיש

 

המחאה חוזרת? הפגנות מתוכננות בכל הארץ

בנוסף להפגנה בכיכר רבין מארגנת תנועת האוהלים עצרות בערים רבות אחרות בארץ. בקרית שמונה יצעדו המפגינים ב-20:00 מצומת רסקו למאהל בצומת קניון נחמיה. באותה שעה בחיפה יתקיימו מעגלי דיון במרכז זיו בנווה שאנן. בבאר שבע הכינוס יערך במרכז ריגר,

ובמודיעין ייצאו המפגינים מהמדשאה בכניסה לעיר לכיוון צומת שילה.  

 

בראשון לציון ייתכנסו המוחים בגן העיר מתוך כוונה לצעוד לכיוון ביתו של השר סטס מיסז'ניקוב, שם תתקיים ההפגנה. בירושלים תצא הצעדה מגן הסוס לכיוון הכנסת, ובהוד השרון העצרת תתקיים בגן הגיבורים.  

 

במקביל, ההכנות להפגנה בתל אביב מלוות בקולות צורמים אחרים, על רקע הקרע בין שניים מהבולטים במחאות הקיץ: יו"ר התאחדות הסטודנטים, איציק שמולי, ביקש לשאת דברים בעצרת ונדחה. הסיבה לכך ככל הנראה היא השבר העמוק בינו לבין דפני ליף ויתר מנהיגי מחאת האוהלים.

 

"זה לא סוד שעבר חתול שחור בין דפני ליף לבין איציק שמולי", אמר גורם הקשור למחאה. "הסטודנטים לא מרוצים מהקו הרדיקלי שליף וחבריה מובילים והמשמעות היא שבעצרת המרכזית בתל אביב שמולי לא ינאם".

 

שמולי אמר כמה שעות לאחר מכן: "אנו קוראים לכולם להגיע ולתמוך בהפגנות בסוף השבוע וגם אנו נהיה שם". מהתאחדות הסטודנטים נמסר כי "דפני ליף בעצמה התקשרה לשמולי כדי להתנצל על הדברים ולהבהיר כי הם אינם על דעתה". מקרוביה של ליף סירבו להגיב.


פורסם לראשונה 27/10/2011 23:37

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ההפגנה לפני כמה שבועות
צילום: AP
צילום: מוטי קמחי
דפני ליף. קשיים לקראת העצרת
צילום: מוטי קמחי
מומלצים