שתף קטע נבחר

צילום: אבישג שאר ישוב

עוד ארגון לרופאים: '160 בכירים מוכנים להתפטר'

בכנס היסוד של ארגון הרופאים בבתי החולים, אמר סגן יו"ר ועד הרופאים באיכילוב כי יש בידו מכתבים של כ-160 רופאים בכירים שיתפטרו אם משך ההסכם עם האוצר לא יקוצר

רופאים שהתאכזבו מההסתדרות הרפואית שייצגה אותם עד לאחרונה במשא ומתן מול המדינה על תנאי העסקתם, השתתפו הערב (יום ה') בכנס היסוד של ארגון רופאי בתי החולים, שמוקם בשבועות האחרונים. הארגון אמור לפעול במסגרת ההסתדרות הרפואית, הגוף היציג של הרופאים, ולהפעיל עליו לחץ מבפנים בשם האינטרסים של הרופאים בבתי החולים. בכנס עסקו בין היתר במטרות הארגון החדש, אך גם במאבקם של המתמחים.

 

מאבק המתמחים - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

כנס ארגון "ארבל". דולב: "הציבור יקבל רפואה טובה יותר" (צילום: אלי אלגרט) (צילום: אלי אלגרט)
כנס ארגון "ארבל". דולב: "הציבור יקבל רפואה טובה יותר"(צילום: אלי אלגרט)

 

פרופסור ערן דולב, יושב ראש ארגון "ארבל", אמר בכנס היסוד: "המתמחים המתפטרים דואגים לא רק לעצמם אלא לכולם, הם טוענים שאם ייתנו להם תנאים ראויים לעבודה, הציבור יקבל רפואה טובה יותר. גם לנהגי המשאיות ולנהגי המוניות יש שעות מנוחה לפי החוק, אז מה עם הרופאים? אנחנו מקימים ארגון שיאגד בתוכו את רופאי בתי החולים וידאג להם".

 

סגן יושב ראש ועד הרופאים של בית החולים איכילוב, דוקטור יוסי פז, אמר כי "אחת המטרות העומדות בפנינו היא קיצור משך ההסכם (הסכם השכר שנחתם בין הרופאים למשרד האוצר ושאינו מספק את המתמחים - נ.ב) כך שיהיה תקף לשלוש שנים ולא לשמונה, ויש בידינו מספר מסלולים שבהם אנחנו פועלים: הראשון - הבג"ץ שמתנהל בימים אלה, השני - התפטרות רופאים מומחים, כשכרגע יש ברשותי כ-160 מכתבים של רופאים בכירים שמתכוונים להתפטר אם משך ההסכם לא יתקצר, והשלישי - הדיון בבית הדין האזורי שאליו הגשנו בקשה לבטל את ההסכם בגלל ייצוג בלתי הולם".

 

מתמחים מפגינים ליד רמב"ם אתמול. המאבק שלהם נמשך (צילום: תומר צ'ארס) (צילום: תומר צ'ארס)
מתמחים מפגינים ליד רמב"ם אתמול. המאבק שלהם נמשך(צילום: תומר צ'ארס)

  

דוקטור צביקה קליין, יושב ראש ועד העובדים בבית החולים מאיר בכפר-סבא, אמר: "אני מתבייש במדינה, בשר הבריאות שלא מתעניין בנו, בשר האוצר שרק רוצה לסגור את העניינים ובהסתדרות הרפואית שאכזבה אותנו לכל אורך הדרך בשלבי החתימה על ההסכם. המטרה שלנו היא שיפור תנאי עבודתם של הרופאים ושכרם. הארגון הזה נועד לכולם, ממתמחים ועד פנסיונרים. רופאי בתי החולים הם עמוד התווך ברפואה הציבורית".

 

קליין הוסיף: "הארגון שלנו יהיה חלק מההסתדרות הרפואית, אבל יפעל לטובת הרופאים בבתי החולים. הדבר הראשון שנעשה הוא לדרוש ועדה שתדרוש מאלה שייצגו אותנו בתקופה האחרונה לרכוש מחדש את אמוננו. התפטרות המתמחים היא מצב לא טבעי, לדעתי התפטרות מומחים היא דבר שחייבים לעשות. אנחנו חייבים למנף את המאבק הזה, המצב הזה שבו המתמחים מובילים ואנחנו נגררים הוא לא נכון. רק אם נעשה מעשה יתייחסו אלינו".

 

מדוברות ההסתדרות הרפואית נמסר בתגובה: "אנחנו מצטערים על הדברים ועל רמת הויכוח. איננו מוכנים לרדת לרמה כזו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרופ' דולב. "המתמחים דואגים לא רק לעצמם"
צילום: אלי אלגרט
מומלצים