שתף קטע נבחר

הפגנה בי-ם: לשחרר אסירים ביטחוניים יהודים

בעקבות עסקת שליט: כ-60 איש הגיעו לביתו של שר המשפטים ודרשו לחון רוצחי ערבים. בין המפגינים: בני משפחות של חברי מחתרת בת עין, אמו של שוטר מג"ב שחר בוטביקה וח"כ מיכאל בן ארי: "בניגוד לפלסטינים, היהודים מצטערים על מעשיהם"

בעקבות עסקת השחרור של גלעד שליט: כ-60 איש הפגינו הערב (יום ה') מול ביתו של שר המשפטים יעקב נאמן בדרישה לשחרר אסירים ביטחוניים יהודיים שפגעו בערבים. בין המפגינים היו בני משפחותיהם של עופר גמליאל ושלומי דביר ממחתרת בת עין, אמו של שוטר מג"ב שחר בוטביקה ובני משפחות שכולות שרוצחי יקיריהן שוחררו בעסקת שליט.

 

המפגינים נשאו שלטים כגון: "השר נאמן צדק צדק תרדוף" ו"לשחרר יהודים ולא מחבלים". לאחר מכן המשיכו להפגנה נוספת מול בית ראש הממשלה הסמוך.

 

ההפגנה בירושלים. בן ארי: "אנו דורשים איזון" (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
ההפגנה בירושלים. בן ארי: "אנו דורשים איזון"(צילום: אוהד צויגנברג)

 

כותרות נוספות בערוץ החדשות:

 

חבר הכנסת מיכאל בן ארי (האיחוד הלאומי), שהשתתף גם הוא בהפגנה, אמר ל-ynet: "אנו דורשים איזון כלשהו. האסירים הללו עשו מה שעשו לא מתוך שנאת ערבים אלא מתוך חוסר אונים. בניגוד לפלסטינים ששוחררו, האסירים הללו כולם חזרו בהם והצטערו על מעשיהם. למה עם יהודים מתנהגים כך ועם ערבים אחרת?".

 

אורה בוטביקה היא אימו של שחר בוטביקה, שמרצה עונש מאסר על הריגת פלסטיני. לדבריה,

הוא ביצע זאת אחרי שחברים שלו נרצחו בציר המתפללים, והוא נשלח לנקות את חלקי הגופות: "הוא סבל מפוסט טראומה. אם שחררו מחבלים שרצחו ילדים, אנשים שעשו את הלינץ' ברמאללה, אז את הבן שלי לא?".

 

בהפגנה השתתף גם דויד ליבמן, שאחיו שלמה נרצח ביצהר ב-1998 על ידי מחבלים ששוחררו בעסקת שליט: "אנחנו עדיין מזועזעים עמוקות מהשחרור של רוצחי אחי. זה פתח את כל הפצעים מחדש ואנו חיים בהרגשה נוראית של הפקרות. ההרגשה שהרוצחים בכלא נתנה לנו תחושה של שפיות".

 

איך שחרור אסירים יהודיים יתרום לתחושתכם?

"זה יחזק את החוסן שלנו. נבין שדואגים גם ליהודים. האפליה כאן זועקת לשמים".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
ההפגנה מול בית השר נאמן
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים