שתף קטע נבחר

צפת: בעל דירה סילק סטודנטים דרוזים

4 תושבי הכפר בוקעתה חתמו על השכירות לפני שבוע, אבל לא הספיקו להתגורר בדירה אפילו יום אחד: "בעל הבית אמר ששכנים חרדים איימו עליו". הוא טוען: אני בכלל לא רוצה להשכיר

כמעט שנה אחרי מכתב הרבנים , נראה שהגזענות בצפת לא פוסקת: ארבעה סטודנטים מהיישוב הדרוזי בוקעתא ברמת הגולן, ששכרו דירה בצפת, הספיקו להתגורר בה פחות מיום אחד לפני שבעל הדירה ביקש מהם היום (א') לאסוף את חפציהם ולעזוב. לטענתם, הוא הסביר להם שקיבל איומים משכנים חרדים שדרשו ממנו "לא להשכיר את הדירה לערבים".

 

גזענות בצפת - כותרות נוספות:

 

ארבעת הסטודנטים שסולקו. "בעל הדירה התנצל" (צילום:  אביהו שפירא) (צילום:  אביהו שפירא)
ארבעת הסטודנטים שסולקו. "בעל הדירה התנצל"(צילום: אביהו שפירא)

 

ארבעת הדיירים חתמו על חוזה השכירות לפני שבוע, לקראת פתיחת שנת הלימודים, ועברו אליה רק הבוקר - לפני שהלכו ליום הראשון ללימודים. במהלך שיעור קיבל אחד מהם, אמל זהוי, טלפון מבעל הדירה: "הוא ביקש שבינתיים לא נחזור לדירה כי השכנים החרדים מחכים לנו. הוא ביקש שנגיע ונפנה את הדירה אחרי שיירגעו הרוחות".

 

בשיחה עם ynet בעל הדירה לא הכחיש: "לא רלוונטי למה זה קרה. פשוט אני לא רוצה להשכיר דירות, לא לערבים ולא ליהודים".

 

כותרות נוספות בערוץ החדשות:

 

זהוי מדגיש כי בתהליך שבו שכרו את הדירה הוא לא זיהה התנגדות אצל בעל הבית: "לא ציפינו שביום הראשון ללימודים האקדמיים שלנו ניתקל בכזאת גזענות. עכשיו אין לנו לאן ללכת ואני לא יודעים איפה נישן הלילה".

 

שותפו של זהוי, ג'לאל עמאשה אמר שאינם מתכוונים להגיש תלונה למשטרה "כי אנחנו לא רוצים להרחיב את העניין. בעל הדירה התנצל ואנחנו יוצאים לחפש על דירה אחרת".

 

את הדירה מצאו הארבעה באמצעות המתווכת כולוד אבו אחמד, שלדבריה סייעה ל-70 סטודנטים בני מיעוטים שמתגוררים כיום בצפת: "אני מפחדת שכולם יושלכו לרחובות. אני לא יודעת איך להתמודד עם גזענות כזאת".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ג'לאל עמאשה. "לא נתלונן במשטרה"
מומלצים