שתף קטע נבחר

טיבי נפגש עם מרואן ברגותי: "לא ייכנע לכיבוש"

בכיר פתח והאסיר כרים יונס זכו לביקורו של ח"כ טיבי והתלוננו על תנאי כליאתם ועל האפליה לעומת היחס לאסירים היהודים

"מרואן ברגותי הוא כמו העם הפלסטיני, לא מוכן להיכנע לכיבוש הישראלי". במסגרת עסקת שליט, שיחררה ישראל 450 אסירים וצפויה לשחרר עוד 557, אך לפי שעה, בכיר פתח ברגותי יישאר מאחורי הסורגים בכלא הדרים. היום (א') הוא זכה לביקורו של ח"כ אחמד טיבי.

 

עוד בערוץ החדשות:

 

"מרואן ברגותי אמר כי הוא יחד עם יתר האסירים, שומרים על מורל גבוה", סיפר ח"כ טיבי שנפגש גם עם כרים יונס, מוותיקי האסירים הפלסטינים, השוהה בכלא כ-30 שנה, בעקבות רצח החייל אברהם ברומברג בנובמבר 1981.

 

במהלך הפגישה סיפרו האסירים על התנאים בכלא הישראלי וברגותי הדגיש את חשיבות העלאת סוגיית האסירים הפלסטינים לראש סדר העדיפויות. "ברגותי סיפר לי כי הסנקציות שננקטו נגד האסירים הפלסטינים אחרי חטיפת שליט, עדיין תקפות ולא הוסרו למרות שהושלמה העסקה", ציין ח"כ טיבי. יונס גם התלונן כך שתנאי כליאתם הוחמרו לאחרונה ומחה על האפליה ביחס המוענק לו ולחבריו, לעומת היחס שניתן לאסירים יהודים שעסקו בפעולות טרור נגד ערבים.

 

לאחר הפגישה קרא ח"כ טיבי לשחרר את ברגותי. לדבריו, "הוא נאבק לטובת העם הפלסטיני ומקומו בהנהגה הפוליטית הפלסטינית ולא מאחורי סורג ובריח".

 

"מקומו מחוץ לכלא"

הוא הוסיף: "מרואן הוא מאבקן פלסטיני נגד כיבוש ומקומו הטבעי הוא מחוץ לכלא ולא בתוכו. על כל שוחרי השלום והחירות לתמוך בשחרורו. אינני מבין למה מי ששחרר מאות אסירים בעסקת שליט מתעקש לא לשחרר את מרואן ולהעניש אותו, את הרשות ואת העם הפלסטיני בהשארתו בכלא".

 

ח"כ טיבי ציין כי "גם כרים יונס ויתר האסירים מגיע יחס לפחות כמו של האסירים היהודים שרצחו ערבים. חלקם מקבלים חופשות ונמצאים גם מחוץ לכלא. יש לקצוב את עונשם ולשחרר אותם, את עונשם הם קיבלו. מישהו מנסה להעניש אותם".

 

לאחר פרוץ אנתיפאדת אל-אקצא בספטמבר 2000, החל ברגותי להיות מעורב בהוצאה לפועל של פעולות טרור בשטח ישראל. בספטמבר 2001 הוצא נגדו בישראל צו מעצר ובקשה להסגרתו הועברה לרשות הפלסטינית. מעורבותו הגדולה בתכנון פיגועים ומעמדו כמבוקש מספר 1 בשטחים, הפכו אותו למנהיג עממי בעל פופולריות עצומה ברחוב הפלסטיני.

 

ב-2002 נעצר ברגותי על-ידי ישראל, הועמד לדין והורשע במעורבות בפעילות טרור. ב-2005 הוא נידון לתקופת מאסר ממושכת ומאז מרצה את עונשו בכלא. "הוא לוחם חופש", אמר על כך ח"כ טיבי, "ברגותי הוא חלק מן ההנהגה הפוליטית ואין כל ספק שמקומו מחוץ לכלא".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברגותי. ארכיון. "שומר על מורל גבוה"
צילום: יריב כץ
מומלצים