שתף קטע נבחר

האדם ה-7 מיליארד בעולם - תינוקת מהפיליפינים

דניקה מיי קמאצ'ו נולדה במשקל 2.5 קילוגרמים בבית חולים במנילה בשעה שעשרות פלאשים של מצלמות ליוו את בואה לעולם. לרגל האירוע, האו"ם העניק לה מלגת לימודים - ועוגה

התינוקת הקטנה עשתה היסטוריה גדולה: דניקה מיי קמאצ'ו מהפיליפינים היא בת כמה שעות בלבד, אך כבר הספיקה להיכנס להיסטוריה כשהפכה לאדם ה-7 מיליארד בעולם. כך הודיע הלילה (יום ב') ארגון האו"ם.

 

עוד מחדשות העולם :

 

מתוך מספר רב של תינוקות שנולדו הלילה ברחבי העולם, בחר האו"ם בתינוקת הפיליפינים כזו שתייצג באופן סמלי את אבן הדרך באוכלוסייה העולמית. דניקה נולדה במשקל 2.3 קילוגרמים בבית חולים ציבורי במנילה, בשעה שעשרות פלאשים של מצלמות ליוו את בואה לעולם. "היא נראית כל כך יפה", אמרה בשקט קמיל דלורה, אמה של דניקה כשהיא מערסלת בידיה את בתה הקטנה. "אני לא מאמינה שהיא האדם ה-7 מיליארד בעולם".

 

הקטנה שעשתה היסטוריה גדולה. דניקה (צילום: AFP) (צילום: AFP)
הקטנה שעשתה היסטוריה גדולה. דניקה(צילום: AFP)

 

דניקה, "כוכב השחר", היא בתם השנייה של קמיל דלורה ופלורנטה קמאצ'ו. שני ההורים הנרגשים ובתם הטרייה נפגשו עם נציג של האו"ם, שנקב ב-31 באוקטובר כ"יום ה-7 מיליארד".

יום זה נועד להעלות למודעות העולמית את האתגרים הניצבים בפני אוכלוסיית העולם הגדלה בקצב מהיר.

 

היסטוריה - ומחלוקת

למרות ציון הדרך ההיסטורי עם הולדתה של "התינוקת ה-7 מיליארד", יש כמה ארגונים בעולם שחולקים על הקביעה של האו"ם וטוענים כי רק בשנה הבאה יגיע העולם למספר זה. מנגד, באו"ם התעלמו מטענה זו והציגו את דניקה הקטנה, החבושה בכובע צמר אדום, ואמה בפני כלי התקשורת הרבים והעניקו להן עוגה לציון המאורע.

 

דניקה, אמהּ והעוגה שקיבלו מארגון האו"ם (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
דניקה, אמהּ והעוגה שקיבלו מארגון האו"ם(צילום: רויטרס)

 

יחד עם העוגה, משפחתה של דניקה קיבלה מלגת לימודים עבור התינוקת הקטנה וכסף כדי לסייע להם לפתוח חנות. ילדים קודמים שנבחרו על ידי האו"ם כדי לציין אבן דרך בהיסטוריה של אוכלוסיית העולם התלוננו כי לאחר החגיגות הרבות, הארגון הבינלאומי שכח מהם בהמשך חייהם.

 

"קופי ענאן היה כמו הסנדק שלו", סיפר ל"גרדיאן" הבריטי אביו של אדנאן נביץ'. אדנאן בן ה-12, מבוסניה הרצגובינה, זכה להיות התינוק ה-6 מיליארד בעולם. וילד עצמו טוען כי "מזכ"ל האו"ם החזיק אותי בידיי כשהייתי בן שנתיים, אבל מאז לא שמענו מהם דבר".

 

לפי נתוני קרן האוכלוסין של האו"ם, אוכלוסיית העולם בעידננו גדלה מדי שנה בלא פחות מ-78 מיליון בני אדם. כמעט כל גידול האוכלוסין הזה מתרחש במדינות הפחות מפותחות, שחלקן מתקשות לענות על צורכיהן שלהן כבר כעת. 97 מכל 100 תינוקות שנולדים, נולדים במדינות אלה. הקרן מדגישה שהפער בין עשירים לעניים בעולם רק הולך וגדל, וכי יותר אנשים מאי פעם חשופים כעת לחוסר במזון, במים ובביטחון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נולדה לאור הפלאשים. דניקה
צילום: AP
צילום: AP
אחרי החגיגות, האו"ם שוכח מהילדים שעשו היסטוריה? קופי ענאן
צילום: AP
מומלצים