שתף קטע נבחר

נתניהו: אין הפסקת אש, צה"ל ממשיך לפעול

רגע לפני פתיחת מושב הכנסת, ראש הממשלה הבהיר בישיבת סיעת הליכוד כי ישראל לא מקיימת משא ומתן עם הג'יהאד האיסלאמי. "בכל פעם שמישהו יפגע בתושבי הדרום, פעולתנו תהיה קשה כמו בשבת ואף יותר"

אחרי קיץ של מחאות, דרמות באו"ם ועסקאות שבויים - הכנסת חוזרת. רגע לפני פתיחת מושב החורף היום (ב'), התכנסה סיעת הליכוד לישיבה, שבמהלכה נאם ראש הממשלה, בנימין נתניהו. ynet העביר בשידור חי את ישיבת הסיעה. גם פתיחת מושב הכנסת תועבר בשידור ישיר.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

 

"בפתח דבריי אני מבקש לומר כמה מילים על האירועים בדרום: אין הפסקת אש, אין משא ומתן וצה"ל ממשיך לפעול", אמר נתניהו. "בכל פעם שמישהו יחשוב ויפעל להפר את שלוותם של תושבי הדרום - פעולתנו תהיה קשה, כפי שהיה ביום שבת, ואני אומר לכם שאף קשה יותר".

 

"היום אנחנו פותחים את מושב החורף של הכנסת, המושב הרביעי. זה צפוי להיות מושב ארוך. במהלך המושב הזה, הממשלה והקואליציה ימשיכו בעשייה למען קידומה של החברה והמדינה", הבטיח נתניהו. "נעסוק בנושאים חברתיים וכלכליים, מדיניים וביטחוניים, אבל אין ספק שאחד הנושאים החשובים יהיה יישום המסקנות שהממשלה החליטה עליהן לגבי דו"ח טרכטנברג".

 

עוד בחדשות:

 • 50 שנה לְבוא הטורקים לגרמניה: 'ברלין היא הבית'
 • כלב גרר הביתה בעליו שנפגע מברק, והציל אותו

   

  נתניהו הדגיש כי במושב הקרוב יש לכולם הזדמנות "אדירה" לתקן את העיוותים שנוצרו בחברה הישראלית ובכלכלה הישראלית במשך עשרות שנים. "אני מאמין שהשינויים הללו יעמדו לכלכלת ישראל ולחברה בישראל במשך שנים ארוכות. לכן אימוץ הדו"ח או המסקנות העיקריות שלו הוא דבר חיוני ללכידות החברה ולחיזוקה. אני בטוח שכל חברי הקואליציה ינהגו בצורה אחראית ומלוכדת".

   

  ראש הממשלה אמר שכדי "להמשיך את השגשוג הכלכלי" ולתקן את העיוותים יש צורך בלכידות בתוך הקואליציה. "זה נכון שלא שגרתי להגיע לקראת השנה השלישית (לכהונת הממשלה - א.ש) ולא להפסיד באף הצבעה... אמרתי לח"כ זאב אלקין (יו"ר הקואליציה - א.ש), אתה לא יודע להפסיד, אני רוצה שתמשיך לא לדעת. אנחנו צריכים ללכד את השורות דווקא עכשיו, כדי שנפיק את מלוא התועלת עבור ישראל".

   

  אתמול, בטקס חנוכת הפקולטה לרפואה בצפת, הבהיר ראש הממשלה כי ישראל לא הסכימה להפסקת אש עם הג'יהאד האיסלאמי ואמר כי "מי שיפגע בנו - דמו בראשו". גם בסיעה הוא חזר על הדברים. "אין הפסקת אש, אין משא מתן וצה"ל ימשיך לפעול. בכל פעם שמישהו יחשוב ויפעל להפר את שלוותם של תושבי הדרום - פעולתנו תהיה קשה, כפי שהיה ביום שבת, ואני אומר לכם שאף קשה יותר", הבהיר נתניהו. 
   

  על אף שמסורתית נחשבת פגרת הקיץ לתקופה ה"מנומנמת" ביותר בשנה, הפעם החמיצו הח"כים את שיא המחאה החברתית, את סערת דו"ח טרכטנברג, את מחאת המתמחים ואת השלמת עסקת שליט, מבלי שהייתה להם האפשרות להביע את דעתם או להשפיע על המתרחש.

   

  נתניהו ינאם גם בפתיחת מושב הכנסת, לצד הנשיא שמעון פרס ויו"ר הכנסת ראובן ריבלין, לאחר מכן, מבטיחים באופוזיציה, ממתין לנתניהו ושותפיו בקואליציה חורף חם.


 •  

  Read this article in English

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  נתניהו מחויך, היום
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים