שתף קטע נבחר

13 שנות מאסר לתושב סילוואן שניסה לרצוח שוטר

ג'אזי בן מוחמד כנען ארב במזרח ירושלים לשוטרים וירה לעברם שש פעמים, תוך שהוא פוצע אחד מהם באורח קל. "הירי לא בוצע כתוצאה מהתלהטות יצרים אלא תוך בכוונה תחילה ובדם קר"

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר היום (ב') 13 שנות מאסר על ג'אזי בן מוחמד כנען, תושב סילוואן שהורשע בניסיון רצח שוטרים, רכישת נשק, נשיאתו והחזקתו.

 

מתיחות מתמשכת בסילוואן - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

 

מגזר הדין עולה כי במרס 2010 הסתתר כנען יחד עם חבר נוסף מאחורי גדר אבן בשכונת ראס אל-עמוד בירושלים וירה שש פעמים מטווח קצר לעבר מספר שוטרים שהיו מוצבים בקרבת מקום בעקבות הפרות סדר באזור. כתוצאה מהירי, נפגע אחד השוטרים בכף ידו ונזקק לטיפול רפואי.

 

אזור הירי בסילוואן ()
אזור הירי בסילוואן
 

בהחלטתם, קבעו השופטים צבי סגל, משה הכהן ובן ציון גרינברגר כי מעשיו של כנען הינם חמורים. השופטים ציינו כי "את הירי ביצע הנאשם לא כתוצאה מהתלהטות יצרים אלא תוך תכנון מוקדם, בכוונה תחילה ובדם קר בעוד הוא אורב לשוטרים מאחורי גדר וממתין לשעת כושר כדי לממש את תכניתו הנפשעת". 

 

השופטים הוסיפו כי עבירת הניסיון לרצח הינה חמורה בטיבה ובנסיבותיה ואף כתבו כי "המסר האמור לצאת מפתחו של בית המשפט חייב להיות בהיר וחד משמעי לפיו כל ניסיון לפגיעה בחיי אדם יזכה לתגובה עונשית, משמעותית

וכואבת". השופטים הדגישו כי הדבר תקף במיוחד למי שמנסה לרצוח שוטר, שמשמש מגן ומחסה לכלל הציבור.

 

נציגת הפרקליטות, עו"ד שלומית בן יצחק, ביקשה בסיכומיה לעונש לגזור שנות מאסר רבות על כנען וטענה כי הרקע לביצוע העבירות הוא לאומני, והעובדה שהיריות שנורו כוונו כלפי אנשי כוחות הביטחון, מצריכה מאסר ממושך בפועל. לבסוף, גזרו השופטים 13 שנות מאסר בפועל על כנען, וכן פיצוי לשוטר בסכום 7,500 שקל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"מסר בהיר וחד משמעי"
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים